Siatki na regały – skuteczne zabezpieczenie regałów wysokiego składowania

Towary w magazynie dobrze zabezpieczyć siatką na regały

Odpowiednie zabezpieczenie towarów znajdujących się na regałach w magazynie jest niezwykle ważne. Zapewnia ochronę zarówno pracownikom, jak i samym produktom. Najłatwiejszym sposobem wykonania zabezpieczeń są siatki na regały. Ich montaż przebiega szybko i sprawnie, a same wytrzymałe siatki na regały skutecznie zapobiegają samoistnemu wypadaniu towarów z półek.

Cechy, którymi powinny charakteryzować się siatki na regały

O czym powinieneś pamiętać podczas wyboru siatek na regały?

Przede wszystkim zwróć uwagę na ich wytrzymałość oraz materiał, z jakiego zostały wykonane:

  • Dobrej jakości siatka zabezpieczająca regał w magazynie najczęściej wykonana jest z tworzywa sztucznego. Popularnymi materiałami są polipropylen oraz polietylen. Siatki polietylenowe będą twardsze i bardziej sztywne. Lepiej natomiast zniosą ekspozycję na promieniowanie słoneczne. Siatki polipropylenowe są elastyczniejsze i bardziej miękkie.
  • Siatka montowana na regał magazynowy powinna być odporna na wahania temperatur, zmienne warunki atmosferyczne oraz wilgoć. Dzięki temu będzie można stosować ją przez dłuższy czas bez obawy o jej zniszczenie, zgnicie lub pękanie. Zarówno siatki polietylenowe, jak i polipropylenowe spełniają te warunki.
  • Wybieraj siatki na regały, które łatwo utrzymać w czystości. W ten sposób lepiej zadbasz o stan magazynu oraz przechowywanych towarów.
  • Ważną cechą siatki montowanej na regał magazynowy jest to, aby nie wchodziła w reakcje z substancjami chemicznymi takimi jak kwasy, zasady czy sole. Profesjonalna siatka magazynowa, polipropylenowa i polietylenowa, spełnia ten warunek.
  • Przed zakupem sprawdź, czy siatka, którą zamierzasz zastosować, jest bezwonna. Wybierając produkt bezzapachowy, będziesz miał pewność, że specyficzny aromat siatki nie przeniesie się na składowane i zabezpieczone produkty.
  • Zwróć również uwagę na parametry techniczne siatki: wielkość oczek, grubość sznurka czy splot. W większość przypadków dobrze jest kierować się zasadą, że im większych gabarytów towary zabezpieczasz, tym większe oczka może mieć siatka montowana na regał magazynowy. Najczęściej wybierane siatki mają oczka o boku długości od 2 do nawet 10 cm! Grubość sznurka standardowo waha się pomiędzy 2 a 5 mm.

Siatki na regały – koszty montażu

Zastanawiasz się ile może kosztować zakup i montaż siatki na regały? Cena zawsze zależy od parametrów konkretnej siatki m.in. jej wymiarów oraz rodzaju zastosowanego sznurka. Weź pod uwagę, czy wystarczający okaże się zakup siatki o standardowych wymiarach, czy też potrzebny będzie Ci produkt przygotowany na Twoje indywidualne zamówienie. Następnie porównaj oferty kilku firm.

Pamiętaj przy tym, że cena nie zawsze jest najważniejszym czynnikiem, na który powinieneś zwracać uwagę. O wiele istotniejszy jest jej stosunek do jakości. Profesjonalne, wytrzymałe siatki na regały mogą być nieco droższe. Jednak lepiej zabezpieczą towary, a Ty dłużej będziesz z nich korzystał. Może więc okazać się, że pierwotnie większa inwestycja ostatecznie, w perspektywie czasu, kosztowała mniej.

Gdzie warto zastosować siatki na regały?

Czy wiesz, że siatka zabezpieczająca regał w magazynie może być wykorzystana również w innym miejscu? Tego typu siatki znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest przechowywanie towarów i zabezpieczenie ich przed wysunięciem się lub upadkiem z wysokości. Siatkę montowaną na regał magazynowy możesz więc również zastosować w kontenerach albo na przyczepach. Odporne na zmienne warunki atmosferyczne siatki na regały panelowe bardzo dobrze sprawdzają się także jako zabezpieczenia na różnego typu budowach. Służą ochronie elewacji, bywają rozciągane przy rusztowaniach jako ochrona ich otoczenia.

Siatki na regały znajdują też zastosowanie na… wysypiskach śmieci! W takich miejscach również bardzo ważne jest właściwe zabezpieczenie składowanych produktów. Na temat umieszczania siatek na wysypiskach śmieci więcej dowiesz się np. z artykułu: Ogrodzenia polietylenowe na wysypiska śmieci i do sortowania odpadów – jak wybrać?

Chcesz wykorzystać zakupioną siatkę do zabezpieczenia towarów w kontenerze lub wagonie? Sprawdź nasze rady, które zawarliśmy w artykule: Siatka zabezpieczająca ładunek jako sposób na bezpieczne przewożenie towarów.

Siatki zabezpieczające na regały

Siatki zabezpieczające służą do bezpieczniejszego przechowywania różnego typu towarów. Można stosować je nie tylko w magazynach.

Jak przebiega montaż siatek na regały magazynowe?

Montaż siatki zabezpieczającej regał w magazynie jest jej ogromną zaletą. Najczęściej będziesz w stanie przeprowadzić go samodzielnie przy wykorzystaniu odpowiedniego zestawu montażowego. Jeśli jednak Twój magazyn ma niestandardowy układ albo regały zostały tak zaprojektowane, że nie widzisz możliwości montażu siatki, nic straconego! Wystarczy skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się produkcją i montażem siatek na regały. Eksperci przygotują dla Ciebie zestaw montażowy i pomogą go zastosować.

Wytrzymałe siatki na regały? Tylko od sprawdzonego producenta!

Solidna siatka montowana na regał magazynowy to podstawa bezpieczeństwa pracowników oraz towarów. Nie jesteś pewien, jak ją wybrać? Skontaktuj się z nami! Firma SIECI-SIATKI od ponad 10 lat zajmuje się produkcją i montażem siatek każdego typu. Chętnie pomożemy Ci w wyborze i doradzimy najlepsze rozwiązanie!