Siatka zabezpieczająca ładunek – sytuacje, w których może okazać się niezbędna

Siatka zabezpieczająca ładunek podczas transportu - sieci-siatki.pl

Transport ładunków o nietypowych i/lub dużych wymiarach bywa trudny. Z pomocą przychodzą nam siatki zabezpieczające ładunek. Spójrzmy, w jakich sytuacjach ich obecność może okazać się niezbędna.

Siatki transportowe - Sieci-siatki.pl

Fot. Siatki zabezpieczające na kontenery zapobiegają niekontrolowanemu przemieszczaniu się przewożonego ładunku, co niweluje ryzyko jego uszkodzenia.

Siatki transportowe – sposób, by zabezpieczyć każdy ładunek

Zadaniem siatek transportowych jest zabezpieczenie przewożonych towar przed uszkodzeniem, a jednocześnie zagwarantować bezpieczeństwo kierowcy, który ładunek przewozi. Zastosowanie siatki zabezpieczającej zwiększa komfort pracy i sprawia, że kierowca może się skupić na prowadzeniu pojazdu.

Siatki zabezpieczające towar mogą być stosowane zarówno bezpośrednio w samochodach transportowych, jak i na przyczepach. Siatki transportowe są lubiane przez kierowców za prostotę montażu oraz możliwość szybkiego ich demontażu. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki pogodowe.

Wysoka jakość wykonania i łatwość dopasowania siatek transportowych do wielu rodzajów pojazdów sprawiają, że mają one szerokie spektrum zastosowań.

Rodzaje siatek zabezpieczających

Siatki zabezpieczające ładunek pozwalają na bezpieczny transport towarów zarówno drogą lądową, jak i wodną. Można nimi zabezpieczyć pudła, worki czy kartony, jak też ładunki sypkie. W tym ostatnim przypadku sprawdzą się gęste siatki maskujące, które umożliwiają zabezpieczenie drobnych i sypkich materiałów, jednocześnie osłaniając zawartość przewożonego ładunku.

Siatka zabezpieczająca na kontenery sieci-siatki

Fot. Montaż siatki zabezpieczającej jest jeszcze łatwiejszy, gdy jest ona wyposażona w metalowe kółka bądź obszyta sznurem.

Siatki transportowe z polietylenu są trwałe i odporne na rozerwanie, wodę, promieniowanie UV i zmienne warunki pogodowe. Szeroki wachlarz siatek zabezpieczających o różnej wielkości oczek i gramaturze sprawia, że łatwo je dopasować do indywidualnych potrzeb.

 

Siatki ochronne na kontenery

Siatki ochronne na kontenery zapobiegają wypadnięciu towaru z kontenera podczas transportu. Sprawdzają się doskonale w sytuacji gwałtownego hamowania, kiedy ładunek może się przemieścić w niekontrolowany sposób, narażając tym samym na niebezpieczeństwo zarówno kierowcę, jak i innych uczestników ruchu.

Siatka zabezpieczająca na kontenery - sieci-siatki.pl

Fot. Siatki na kontenery z powodzeniem można stosować przy przewożeniu m.in. odpadów, drewna czy gruzu.

Siatki kontenerowe chętnie używane są przez firmy, które specjalizują się w wywozie odpadów budowlanych i nieczystości. Pozwalają one na zachowanie norm czystości na obszarze zabudowanym oraz gwarantują bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Dzięki siatkom zabezpieczającym kontener znika ryzyko wypadnięcia odpadów poza jego obręb, zwłaszcza w przypadku lżejszego ładunku, narażonego na silne podmuchy wiatru. Plandeki na kontenery wykonane z gęstej siatki przepuszczają powietrze. Dzięki temu siatki plandeki mogą być wykorzystywane do transportu towarów wrażliwych na wysokie temperatury i wilgotność.

Siatki ochronne na kontenery wykonane z polietylenu lub polipropylenu mają wysoką jakość, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne, a u producenta można je zamówić w wybranym rozmiarze.

 

Siatki na przyczepki samochodowe

Siatki na przyczepki mogą mieć dowolny wymiar, a dzięki temu, że zostały wyprodukowane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, są odporne na wodę i promienie słoneczne, jak też na rozerwanie. Wysoka elastyczność sprawia, że siatki na przyczepki samochodowe łatwo dopasowują się do kształtu przewożonego ładunku.

Siatka zabezpieczająca ładunek na przyczepce - sieci-siatki.pl

Fot. Zastosowanie siatki na przyczepki samochodowe zapobiega uszkodzeniu ładunku podczas transportu, jak też jego wypadnięciu w czasie przewożenia.

Siatki osłonowe można z powodzeniem stosować, zabezpieczając towar przewożony na przyczepach osobowych i ciężarowych, samochodach ze skrzynią transportową, pojazdach z otwartą paką oraz w pickupach i samochodach off-roadowych jako zabezpieczenie bagażnika.

 

Siatki zabezpieczające transport wielkogabarytowy

W transporcie kolejowym znakomicie sprawdzają się siatki zabezpieczające transport wielkogabarytowyZapobiegną one wywiewaniu ładunku, jego wypadaniu poza obręb wagonu czy wreszcie zabezpieczają przed kradzieżą.

Siatki zabezpieczające duże ładunki są elastyczne i lekkie, a jednocześnie bardzo trwałe i trudno je uszkodzić mechaniczne. Wykonane zostały z polietylenu wysokiej gęstości i są odporne na wodę, promieniowanie UV oraz skoki temperatur.

Siatki do transportu wielkogabarytowego mogą mieć różną grubość, wielkość oczek i wymiar. Do wyboru mamy siatki zabezpieczające ładunek w kolorach czarnym, białym, niebieskim, zielonym, beżowym i żółtym.

 

Siatki do transportu łodzi

Siatki do transportu łodzi są wykonane z bardzo wytrzymałego polietylenu. Dzięki temu cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, promienie słoneczne i wodę.

Siatka zabezpieczająca na łodzie - sieci-siatki.pl

Fot. Siatki do transportu łodzi mają lekką i elastyczną konstrukcję, która pozwala na ich zamontowanie na tak dużym ładunku.

Z pomocą siatki transportowej do przewożenia łodzi  zapobiegniesz przemieszczeniu się ładunku w sposób niekontrolowany, a tym samym niebezpieczny zarówno dla przewożonej łodzi, jak i przewoźnika i innych uczestników ruchu. Siatki takie można również zastosować, by zabezpieczyć barierki i burty na łodziach różnej wielkości.

***

Siatki zabezpieczające ładunek to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla firm transportowych i logistycznych, ale także dla osób prywatnych, które w bezpieczny sposób chcą przewieźć towary różnego rodzaju. Dzięki siatce zabezpieczającej transport ładunki docierają na miejsce na czas i w idealnym stanie.