Siatka zabezpieczająca ładunek – sytuacje, w których jest niezbędna

Siatka zabezpieczająca ładunek podczas transportu - sieci-siatki.pl

Transport wszystkich ładunków, a zwłaszcza tzw. drobnicowych lub o nietypowych i/lub dużych wymiarach, może przysparzać problemów – zarówno w transporcie drogowym, jak i kolejowym, morskim, a nawet lotniczym. Aby uniknąć między innymi niekontrolowanego przesuwania się towarów podczas drogi czy też ich zsuwania lub wywiewania, stosuje się siatki zabezpieczające ładunek. Spójrzmy, w jakich sytuacjach ich obecność może okazać się niezbędna.

Siatka zabezpieczająca ładunek każdego rodzaju – produkowana na zamówienie. U Ciebie w 5 dni!

Skontaktuj się!

Siatki transportowe – sposób, by zabezpieczyć każdy ładunek

Siatki transportowe służą w pierwszej kolejności do zabezpieczenia ładunku – chronią przewożone towary przed uszkodzeniem, wywiewaniem przez wiatr, a nawet przed niepowołanym dostępem osób trzecich. Jednocześnie jednak odpowiadają za bezpieczeństwo kierowcy, który ładunek przewozi, oraz innych uczestników ruchu. Zatem zastosowanie siatki do zabezpieczenia transportu to nie tylko ochrona towarów, ale też większy poziom bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Siatki zabezpieczające ładunek mogą być stosowane zarówno bezpośrednio w samochodach transportowych, jak i na przyczepach. Kierowcy doceniają i lubią taki sposób zabezpieczenia transportu za prostotę montażu oraz możliwość szybkiego ich demontażu. Ponadto zwykle są to siatki wykonane z plastiku o podwyższonej gęstości – dzięki temu, że są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki pogodowe, mogą być bezpiecznie wykorzystywane przez wiele sezonów.

Wysoka jakość wykonania i łatwość dopasowania siatek transportowych do wielu rodzajów pojazdów sprawiają, że mają one szerokie spektrum zastosowań.

Rodzaje siatek zabezpieczających

Siatki zabezpieczające ładunek pozwalają na bezpieczny transport towarów zarówno drogą lądową, jak i wodną. Można nimi zabezpieczyć pudła, worki czy kartony, jak też ładunki sypkie. W tym ostatnim przypadku sprawdzą się gęste siatki maskujące, które umożliwiają zabezpieczenie drobnych i sypkich materiałów, jednocześnie osłaniając zawartość przewożonego ładunku.

Siatka zabezpieczająca na kontenery sieci-siatki

Fot. Montaż siatki zabezpieczającej jest jeszcze łatwiejszy, gdy jest ona wyposażona w metalowe kółka bądź obszyta sznurem.

Siatki transportowe z polietylenu są trwałe i odporne na rozerwanie, wodę, promieniowanie UV i zmienne warunki pogodowe. Szeroki wachlarz siatek zabezpieczających o różnej wielkości oczek i gramaturze sprawia, że łatwo je dopasować do indywidualnych potrzeb.

Siatki ochronne na kontenery

Siatki ochronne na kontenery zapobiegają wypadnięciu towaru z kontenera podczas transportu. Sprawdzają się doskonale w sytuacji gwałtownego hamowania, kiedy ładunek może się przemieścić w niekontrolowany sposób, narażając tym samym na niebezpieczeństwo zarówno kierowcę, jak i innych uczestników ruchu.

Siatki kontenerowe chętnie używane są przez firmy, które specjalizują się w wywozie odpadów budowlanych i nieczystości. Pozwalają one na zachowanie norm czystości na obszarze zabudowanym oraz gwarantują bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Dzięki siatkom zabezpieczającym kontener znika ryzyko wypadnięcia odpadów poza jego obręb, zwłaszcza w przypadku lżejszego ładunku, narażonego na silne podmuchy wiatru. Plandeki na kontenery wykonane z gęstej siatki przepuszczają powietrze. Dzięki temu siatki plandeki mogą być wykorzystywane do transportu towarów wrażliwych na wysokie temperatury i wilgotność.

Siatki ochronne na kontenery wykonane z polietylenu lub polipropylenu mają wysoką jakość, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Zamawiając taką siatkę u producenta, można dobrać rozmiar oczka, dowolną długość i szerokość siatki oraz jej kolor.

Siatki na przyczepki samochodowe

Siatki na przyczepki mogą mieć dowolny wymiar, a dzięki temu, że zostały wyprodukowane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, są odporne na wodę i promienie słoneczne, jak też na rozerwanie. Wysoka elastyczność sprawia, że siatki na przyczepki samochodowe łatwo dopasowują się do kształtu przewożonego ładunku.

Siatka zabezpieczająca ładunek na przyczepce - sieci-siatki.pl

Fot. Zastosowanie siatki na przyczepki samochodowe zapobiega uszkodzeniu ładunku podczas transportu, jak też jego wypadnięciu w czasie przewożenia.

Siatki osłonowe można z powodzeniem stosować, zabezpieczając towar przewożony na przyczepach osobowych i ciężarowych, samochodach ze skrzynią transportową, pojazdach z otwartą paką oraz w pickupach i samochodach off-roadowych jako zabezpieczenie bagażnika.

Siatki zabezpieczające transport wielkogabarytowy

W transporcie kolejowym znakomicie sprawdzają się siatki zabezpieczające transport wielkogabarytowyZapobiegną one wywiewaniu ładunku, jego wypadaniu poza obręb wagonu czy wreszcie zabezpieczają przed kradzieżą.

Siatki zabezpieczające duże ładunki są elastyczne i lekkie, a jednocześnie bardzo trwałe i trudno je uszkodzić mechaniczne. Wykonane zostały z polietylenu wysokiej gęstości i są odporne na wodę, promieniowanie UV oraz skoki temperatur.

Siatki do transportu wielkogabarytowego mogą mieć różną grubość, wielkość oczek i wymiar. Do wyboru mamy siatki zabezpieczające ładunek w kolorach czarnym, białym, niebieskim, zielonym, beżowym i żółtym.

Siatki do transportu łodzi

Siatki do transportu łodzi są wykonane z bardzo wytrzymałego polietylenu. Dzięki temu cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, promienie słoneczne i wodę.

Siatka zabezpieczająca na łodzie - sieci-siatki.pl

Fot. Siatki do transportu łodzi mają lekką i elastyczną konstrukcję, która pozwala na ich zamontowanie na tak dużym ładunku.

Z pomocą siatki transportowej do przewożenia łodzi  zapobiegniesz przemieszczeniu się ładunku w sposób niekontrolowany, a tym samym niebezpieczny zarówno dla przewożonej łodzi, jak i przewoźnika i innych uczestników ruchu. Siatki takie można również zastosować, by zabezpieczyć barierki i burty na łodziach różnej wielkości.

***

Siatki zabezpieczające ładunek to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla firm transportowych i logistycznych, ale także dla osób prywatnych, które w bezpieczny sposób chcą przewieźć towary różnego rodzaju. Dzięki siatce zabezpieczającej transport ładunki docierają na miejsce na czas i w idealnym stanie.

Skontaktuj się z naszym doradcą!