Siatka maskująca na ogrodzenie – zalety jej stosowania

Siatka maskująca montowana na ogrodzenie

Siatka maskująca na ogrodzenie to prosty i wygodny sposób na to, aby zmienić wygląd płotu otaczającego dom, działkę czy inny obiekt. Jest coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem, które może pełnić wiele funkcji. Zastanawiasz się, czym dokładnie jest, jak można ją wykorzystać i jakie niesie to za sobą korzyści? Wyjaśniamy!

Siatka maskująca na ogrodzenie na wymiar – produkcja i wysyłka do 5 dni!

Skontaktuj się!

Siatki maskujące na ogrodzenie- charakterystyka produktu

Siatka maskująca na płot to osłona, którą można zamontować na ogrodzeniu. Powstaje z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, najczęściej polietylenu odpornego na promieniowanie UV oraz działanie wilgoci. Może zostać zamontowana na każdym rodzaju ogrodzenia, lecz najczęściej trafia jako siatka osłonowa na płoty wykonane z metalowej siatki ogrodzeniowej bądź z metalowych, ażurowych paneli ogrodzeniowych.

Maskująca siatka na ogrodzenie to w istocie wielofunkcyjna siatka cieniująca, dlatego na jej montaż decydują się osoby o różnorodnych potrzebach i oczekiwaniach.

Siatka na płot maskująca – rodzaje

Wszystkie nasze siatki maskujące na ogrodzenie to siatki o podwyższonej gęstości, które dodatkowo posiadają stabilizator UV. Jednak pomiędzy ich rodzajami istnieją pewne różnice. Możesz to dostrzec, przeglądając naszą ofertę. Zobaczysz, że poszczególne modele różnią się kolorem i wielkością oczek (gęstością splotu).

To, która siatka ogrodzeniowa zostanie wybrana, jest uzależnione od oczekiwań funkcjonalnych oraz estetycznych. Szczególna struktura siatki cieniującej zapewnia skuteczną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz wysoką odporność na skrajne warunki atmosferyczne. Może zatem być wykorzystana nie tylko do przykrycia ażurowego i/lub starego płotu, ale także do aranżowania stref zacienionych w miejscach, w których ostre promienie słoneczne są niepożądane.

Jednym z kluczowych wyznaczników, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie tego produktu, jest stopień zacienienia, jaki zapewnia. Wskazuje na niego parametr „SDM”.

I tak siatki:

 • SDM 055 pozwalają zatrzymać ok. 20% wiatru i 25% promieni słonecznych, a zatem zapewniają dość subtelny efekt „maskujący”,
 • SDM 090 – powstrzymują mniej więcej 35% promieni słońca oraz podmuchów wiatru,
 • SDM 106 – blokują ok. 45% słońca i wiatru,
 • SDM 150 – zapewniają blokadę ok 55% światła i 65% wiatru.

Dlatego przed zakupem siatki maskującej na płot warto dobrze zastanowić się, jakie są oczekiwania wobec tego elementu. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą.

Siatka maskująca na ogrodzenie ogrodzeniowa

Siatka maskująca na ogrodzenie to najszybszy, najbardziej uniwersalny i najtańszy sposób na zasłonięcie mało atrakcyjnego płotu oraz ochronę posesji przed wiatrem, nadmiernym słońcem, kurzem i spalinami, a także wzrokiem przechodniów.

Do czego może służyć siatka na płot maskująca?

Siatka maskująca na ogrodzenie może pełnić różnorodne funkcje. Właśnie dlatego jest tak ciekawym i przydatnym rozwiązaniem. Siatki cieniujące zamontowane na płocie mogą:

 • zwiększać prywatność posesji – dlatego warto ją zainstalować np. na frontowych przęsłach ogrodzenia domu lub też na fragmencie płotu oddzielającego teren jednego domu od drugiego. Odpowiednia gęstość (od 50% w górę) pozwoli uchronić się przed ciekawskimi spojrzeniami i zwiększy komfort korzystania z działki;
 • chronić przed nadmiarem słońca – i to zarówno domowników, zwłaszcza w upalne dni lata, jak również rośliny uprawiane na terenie posesji. Zacienienie jest konieczne w przypadku niektórych gatunków, aby uchronić je przed przesuszeniem lub poparzeniem;
 • zabezpieczać posesję przed silnym wiatrem – to pozytywnie przekłada się przede wszystkim na komfort termiczny. Korzystają na tym zarówno ludzie, jak i zwierzęta zamieszkujące posesję. Montaż siatki, która dobrze chroni przed wiatrem jest wskazany szczególnie, kiedy na zabezpieczonym terenie znajduje się woliera, np. dla królików czy gołębi;
 • poprawić estetykę płotu – sprawdzi się jako rozwiązanie tymczasowe (nawet długoterminowo), wówczas gdy płot wymaga renowacji, ale aktualnie nie dysponujesz odpowiednim budżetem lub po prostu nie jest to dobry moment na wymianę;
 • chronić posesję przed kurzem i zanieczyszczeniami – po prostu siatkę nakładamy na płot, gdy budynek znajduje się w bliskiej okolicy ruchliwej ulicy, zakładu produkującego kruszywa drogowe lub placu budowy. Drobna i gęsta siatka na płot wyłapie dużą część pyłu.

Jak więc widać, wielofunkcyjność to kluczowa zaleta, jaką wyróżnia się ten produkt.

Jakie jeszcze zalety ma siatka maskująca na ogrodzenie?

Siatka na płot maskująca ma szereg dodatkowych atutów, o których należy wspomnieć.

 • Łatwość montażu – siatka może zostać specjalnie obszyta tak, aby można ją było przymocować do płotu, np. przy pomocy opasek zaciskowych lub w inny szybki i prosty sposób. To również sprawia, że ten element można wielokrotnie nakładać na przęsła płotu i demontować, gdy zajdzie taka potrzeba.
 • Wysoki poziom estetyki – np. zielona siatka maskująca na płot dobrze dopasuje się do przestrzeni ogrodu, a czarna sprawdzi się również na bardziej industrialnej posesji.
 • Wytrzymałość na lata – dobrej klasy siatka z polietylenu jest odporna na wilgoć, działanie drobnoustrojów czy też płowienie i niszczenie pod wpływem promieniowania UV. To oznacza, że jednorazowa inwestycja może zaowocować wieloletnią eksploatacją produktu.

Warto też wspomnieć o tym, że siatka maskująca na ogrodzenie jest relatywnie tania. A to oznacza, że jej jednorazowy zakup, w przeciwieństwie do innych rozwiązań, nie wiąże się z dużą inwestycją. Ponadto u nas możesz kupić dokładnie taką jej ilość, jakiej potrzebujesz, dlatego nie przepłacisz.

Nie jesteś pewien, ile dokładnie siatki maskującej potrzebujesz i w jakim rozmiarze? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, a pomożemy Ci podjąć trafną decyzję.