Montaż siatki na balkonie – cena i sposoby mocowania [INFOGRAFIKA]

Siatka na kota i kot na poręczy - zdjęcie

Siatka balkonowa jest świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy zabezpieczyć balkon przed ptakami. Doskonale sprawdza się również, gdy mamy w domu kota lub innego pupila i musimy mu zapewnić bezpieczeństwo oraz możliwość przebywania na świeżym powietrzu. Dowiedz się, z czym wiąże montaż siatki na balkonie i co warto wziąć pod uwagę, gdy się na niego zdecydujesz – przeczytaj artykuł, a jeśli zależy Ci na informacji w pigułce, to zajrzyj do infografiki, którą umieściliśmy w podsumowaniu wpisu.

Siatka na balkon – kiedy warto ją zastosować?

Zabezpieczenie balkonu za pomocą siatki może mieć różne formy. Zanim podejmie się decyzję co do tego, jak osłonić balkon, warto poznać zalety siatek balkonowych, ich cechy oraz sposoby mocowania siatek na balkonie.
Siatka na balkonie – dlaczego warto w nią zainwestować?
Powodów, dla których warto zdecydować się na montaż siatki na balkonie jest co najmniej kilka. Wśród najpopularniejszych należy wymienić dwa.

  • Ochrona balkonu i znajdujących się na nim sprzętów przed ptakami

Dostarczamy siatki na balkon na indywidualne zamówienie, na każdy wymiar. Dostawa na terenie całego kraju.

Skontaktuj się z nami

Montaż siatek balkonowych często jest koniecznością w miastach, gdzie populacja gołębi bywa naprawdę duża. Jeśli chce się uniknąć zanieczyszczania balkonu przez ptaki czy sytuacji, w której zdecydują się one na gniazdowanie na balkonie, najlepiej wybrać trwałe i wytrzymałe siatki polietylenowe przeciw ptakom.

Siatki polietylenowe na balkony są wodoodporne, dzięki czemu nie nasiąkają i nie zwiększają swojej wagi. Nie straszne im również zmienne warunki pogodowe ani promieniowanie UV.

Siatki na balkon przeciw ptakom dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, grubości splotu i wielkości oczek – łatwo je więc dopasować do indywidualnych potrzeb.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj również artykuł: Jak pozbyć się wróbli – postaw na siatkę na wróble

  • Zapewnienie bezpieczeństwa kotom i innym zwierzętom domowym

Siatka na kota i kot na poręczy - zdjęcie

Fot. Jeśli w domu jest kot, montaż siatki na balkonie jest koniecznością, by zwierzak był bezpieczny.

Koty są z natury ciekawskie i jeśli chce się im zapewnić bezpieczeństwo i uchronić je przed upadkiem ze znacznej wysokości lub ucieczką, warto zdecydować się na montaż siatki na balkonie.

Siatki dla kotów muszą być solidne i trwałe, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym przegryzanie czy rozdarcie. Siatki balkonowe dla kotów wykonane są z polietylenu. Są odporne na wodę, promieniowanie słoneczne czy zmienne warunki pogodowe.

Szukasz odpowiedniej siatki na balkon dla kota? Dostępne są one w różnych kolorach: beżowym i czarnym. Ten typ siatek sprawdza się także jako ochrona balkonu czy tarasu przed drobnymi ptakami, jak wróble czy sikorki.

Zobacz również: najpopularniejsze osłony balkonowe: trzcina, bambus, wiklina, siatka

Montaż siatki na balkonie – wszystko, co musisz wiedzieć!

Montaż siatki na balkonie warto powierzyć fachowcom, którzy pomagają wybrać odpowiednią siatkę, a następnie montują ją na balkonie szybko i we właściwy sposób.

Jak zamontować siatkę na balkonie?

Montaż siatki balkonowej polega na zainstalowaniu mocowań (w odstępach ok. 30-40 cm od siebie), a następnie przeprowadzeniu przez nie stalowej linki. Do napiętej linki, za pomocą np. metalowych spinek, montowana jest siatka ochronna na balkon.

To, jak zamontować siatkę na balkonie, uzależnione jest m.in. od tego, czy ma to być zrobione bezinwazyjne czy inwazyjnie (z ingerencją w elewację budynku).

Inwazyjny i trwały montaż siatki na balkon

Siatki zabezpieczające balkon

Fot. Siatki balkonowe na gołębie są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Trwały i inwazyjny montaż siatki na balkon często bywa niemożliwy, ponieważ nie pozwalają na to administratorzy czy właściciele wynajmowanych mieszkań. Ten rodzaj montażu siatki balkonowej wiąże się bowiem z ingerowaniem w elewację budynku – konieczne jest nawiercenie otworów do zamontowania siatki.

Jak zamontować siatkę na balkonie bez wiercenia?

W przypadku siatki na balkon, montaż może być też bezinwazyjny. Wówczas do zamontowania siatki balkonowej, zamiast kołków i dybli, stosuje się m.in. haki chemiczne lub zaczepy polipropylenowe Ecopic montowane do elewacji przy użyciu bardzo mocnego kleju albo silikonu.

Bezinwazyjny montaż siatek balkonowych można przeprowadzić także, wykorzystując drążki rozporowe. W połączeniu z zaciskami poręczowymi tworzą one zestaw umożliwiający szybki montaż i demontaż siatek ochronnych na balkon.

Aby zamontować siatkę na balkonie bez wiercenia, można wykorzystać także drewnianą ramę, która montowana jest w przestrzeni balkonu wymagającej zabezpieczenia. Do ramy przymocowywana jest siatka na balkon. Wadą tego rozwiązania jest jego jednorazowość, ponieważ rama wykonana na wymiar zwykle nie nadaje się do zastosowania na balkonie o innych wymiarach.

Ile kosztuje montaż siatki na balkonie?

Każdy balkon jest nieco inny, a siatka balkonowa zwykle przygotowywana jest na wymiar. Dlatego w przypadku montażu siatki na balkonie cena jest zróżnicowana i zależy m.in. od metrażu powierzchni do osiatkowania i wybranego rodzaju siatki.

Warto zwrócić się do producenta siatek na balkon, który może doradzić wybór najlepszego rozwiązania i przedstawić od razu koszt realizacji zlecenia.

O tym pamiętaj, montując siatkę balkonową

Przed przystąpieniem do montażu siatki balkonowej warto zwrócić się do administracji budynku i uzyskać jej zgodę. Niektóre wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie nie zgadzają się bowiem na jakiekolwiek działania, które mogą powodować zmiany w wyglądzie obiektu.

Zarządcy nieruchomości najczęściej nie utrudniają działań związanych z montażem siatki na balkonie m.in. dzięki możliwości montażu bezinwazyjnego. Ponadto siatki na balkon na gołębie czy dla kotów są estetyczne i niemal niewidoczne, więc uzyskanie zgody na ich zamontowanie jest zwykle tylko formalnością.

Montaż siatki na balkonie – infografika z podsumowaniem najważniejszych informacji – sieci-siatki.pl

Siatki na balkon SIECI-SIATKI to solidna i mało widoczna ochrona przeciw ptakom. U nas znajdziesz siatki na metry, z dostawą w całej Polsce.

Skontaktuj się z nami