Siatki transportowe

Czym są siatki transportowe?

Ten rodzaj siatek jest przede wszystkim wykorzystywany przez firmy spedycyjne, transportowe, logistyczne, a także osoby prywatne, które szukają dobrego sposobu na zabezpieczenie ładunku w trakcie jazdy. Stosowanie siatek zabezpieczających ładunek zmniejsza ryzyko niekontrolowanego przemieszczania towaru wewnątrz pojazdu, a tym samym jego uszkodzenia. To najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie towaru w transporcie. Kierowca, który dysponuje siatkami transportowymi może spokojnie skupić się na prowadzeniu pojazdu i nie zajmować się ładunkiem, który jest odpowiednio zabezpieczony.

Przeczytaj więcej: Siatki transportowe – bezpieczny transport ładunków sypkich i nie tylko

Wykorzystanie siatek zabezpieczających ładunek

Gdzie przydadzą się siatki transportowe? Praktycznie wszędzie. To doskonałe rozwiązanie do zabezpieczania towarów, np. przy gwałtownym hamowaniu. Siatki zabezpieczające ładunek na wymiar można wykorzystać:

 • do osłony produktów i towarów znajdujących się w przyczepce,
 • w bagażniku samochodu,
 • w busach, służących do przewozu artykułów,
 • jako siatki bagażowe,
 • do zabezpieczenia towaru w transporcie, np. w przypadku odkrytej powierzchni w naczepach czy busach,
 • jako siatki grodzące przestrzeń załadunkową.

Siatki zabezpieczające towar w transporcie – rozwiązanie przy małych i dużych gabarytach

Siatki zabezpieczające ładunek to świetne rozwiązanie do każdego pojazdu. Mogą sprawdzić się w autach, gdzie uchronią zakupy przed rozsypaniem po całym bagażniku. Elastyczne i wytrzymałe siatki polietylenowe to także doskonała osłona ładunków wielkogabarytowych. Świetnie służą również jako siatki transportowe, których zadaniem jest wydzielenie strefy rozładunkowej. Dzięki siatkom możesz mieć pewność, że Twoim towarom nie stanie się nic w czasie jazdy – nawet w przypadku gwałtownego hamowania.

Potrzebujesz trwałej siatki zabezpieczającej towar w transporcie? Wykonamy ją dla Ciebie!

Siatki transportowe na wymiar – dlaczego warto z nich korzystać?

Siatki transportowe to jedna z najprostszych i najwygodniejszych form zabezpieczenia ładunku w czasie jazdy. Najważniejsze zalety ich użytkowania to: 

 • prostota montażu i szybkość demontażu,
 • łatwość dopasowania do wszystkich pojazdów,
 • wytrzymałość na rozerwanie,
 • odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne,
 • jakość wykonania (użyte materiały, wielkość oczek, rodzaj splotu),
 • szerokie spektrum zastosowania,
 • możliwość obszycia taśmą,
 • dodatkowa możliwość ściągania przy pomocy np. pasów.

Siatki transportowe, które oferujemy idealnie sprawdzą się w zabezpieczeniu towarów: pudeł, kartonów, produktów workowanych czy drobnicowych. Ważną zaletą jest możliwość wykorzystania siatek bezpośrednio w samochodach transportowych, np. busach, jak również na przyczepach samochodowych.

Siatki transportowe – rodzaje i parametry techniczne

Oferujemy siatki transportowe wykonane z bardzo trwałego materiału, jakim jest polietylen. Jako producent siatek zabezpieczających wykonujemy siatki w różnych wymiarach. Produkujemy siatki na indywidualne zamówienie. Daje to możliwość ich dopasowania do praktycznie każdego pojazdu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nasze siatki transportowe będą idealnie dopasowane do Twojego bagażnika, naczepy czy innego środka transportu. Wykonujemy zarówno siatki węzłowe, jak i bezwęzłowe o niezwykłej elastyczności.

Nasze siatki zabezpieczające ładunek nie wchodzą w reakcje z kwasami czy innymi substancjami. Możesz swobodnie używać ich do przewozu różnych produktów. Siatki transportowe dostępne w naszej ofercie nie tracą swoich właściwości mimo skrajnych warunków atmosferycznych! Dodatkowo, jako producent siatek transportowych wiemy, jak ważna jest również szerokość oczek siatki. To ona decyduje o stabilności siatki wykorzystywanej w transporcie oraz w jej wygodnym użytkowaniu.

ZOBACZ TAKŻE: siatki ochronne na kontenery

Siatka na kontener

Siatka zabezpieczająca ładunek

Siatki transportowe

Chcesz uzyskać odpowiedzi dotyczących zastosowania, parametrów lub cen siatek zabezpieczających ładunek i transportowych?