Siatki transportowe – bezpieczny transport ładunków sypkich i nie tylko

Siatka transportowa na Łodzie -sieci-siatki.pl

Planując przewóz ładunków, trzeba zadbać o odpowiednie ich zabezpieczenie. Jednym ze sposobów są siatki transportowe umożliwiające bezpieczny transport ładunków sypkich i nie tylko takich. Sprawdźmy, jakie siatki wybrać w zależności od tego, co zamierzamy przewieźć.

 Siatki transportowe - Sieci-siatki.pl

Fot. Symar. Siatki transportowe są odporne na wodę i promieniowanie słoneczne.

Siatki transportowe to bezpieczny transport ładunków sypkich i nie tylko. W zależności od rodzaju przewożonego towaru, a także od rodzaju przyczepy, montaż siatek jest zróżnicowany. Często używa się elementów stabilizujących w postaci taśm, klamer przyciągających oraz haków służących do montażu plandek.

Przy wyborze siatki zabezpieczającej należy brać pod uwagę zarówno szerokość oczek siatki, jak i grubość splotu. Spójrzmy, jakie rodzaje siatek będą nam potrzebne, w zależności od rodzaju przewożonego towaru.

Siatka transportowa na kontener

Siatka zabezpieczająca na kontenery - sieci-siatki.pl

Fot. Symar. Siatka zabezpieczająca na kontener zapobiegnie wypadnięciu przewożonego ładunku podczas transportu.

Siatki transportowe są wykonane z materiałów wysokiej jakości, co czyni jest odpornymi na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Produkowane metodą bezwęzłową, siatki transportowe są także odporne na rozerwanie. Montaż i demontaż siatek transportowych jest łatwy i nie sprawia kierowcom najmniejszych trudności.

Siatki zabezpieczające na kontenery są wykonane z polietylenu lub polipropylenu, co jest gwarancją ich wysokiej trwałości oraz wytrzymałości. Siatki takie nie wchodzą w reakcje z substancjami chemicznymi i są odporne na ich działanie.

Siatki zabezpieczające na kontenery cechują się też odpornością na silne nasłonecznienie, pod wpływem którego nie odkształcają się. Są całkowicie odporne na wilgoć, a przy tym elastyczne i lekkie. Wszystko to sprawia, że nie tracą swoich właściwości nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Siatka transportowa na kontener, dzięki swojej strukturze, oczkom o zróżnicowanej wielkości (co pozwala je optymalnie dopasować do rodzaju przewożonego towaru) i wysokiej trwałości, jest doskonałym i niezawodnym rozwiązaniem. Siatki transportowe na kontenery wykonywane są na wymiar, dzięki czemu dokładnie przylegają do kontenera i zapobiegają wydostawaniu się przewożonego materiału poza jego obszar.

Siatki do przewożenia łodzi

Łodzie stanowią szczególny rodzaj ładunku do transportu ze względu na duże gabaryty i zwykle wysoką wartość. Aby nie uległy uszkodzeniu, ogromnie ważne jest właściwe zabezpieczenie łodzi w czasie transportu. Można wykorzystać do tego siatki do przewożenia łodzi, które znacznie zmniejszają ryzyko związane z niekontrolowanym przesunięciem się łodzi podczas transportu.

Siatka transportowa na Łodzie -sieci-siatki.pl

Fot. Siatka do przewożenia łodzi zapobiegnie jej uszkodzeniu podczas transportu.

Siatka transportowa stanowi zabezpieczenie łodzi w czasie transportu także pod kątem ewentualnych uszkodzeń – zarysowań, otarć czy wgnieceń. Siatka do przewożenia łodzi stabilizuje ładunek, co zwiększa też bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego.

Siatki stanowiące zabezpieczenie łodzi mają również uniwersalne zastosowanie i z powodzeniem można ich używać przy transporcie innych ładunków o dużych gabarytach, jak na przykład meble.

Siatki na wagony

Przewożenie towarów koleją wymaga zabezpieczenia na najwyższym poziomie i z powodzeniem można do tego wykorzystać siatki kolejowe. Siatki na wagony, ze względu na to, że produkowane są z materiałów bardzo dobrej jakości, cechują się wysokimi walorami użytkowymi. Siatka zabezpieczająca wagon może być produkowana miedzy innymi z polipropylenu, polietylenu, poliestru czy poliamidu.

 

Siatka na wagony kolejowe - sieci-siatki.pl

Fot. Siatki zabezpieczające transport kolejowy są dostosowane do rodzaju przewożonego ładunku.

Siatka transportowa na wagon występuje w kilku rodzajach, w zależności od przeznaczenia:

Do zabezpieczenia przewozu towarów drogą kolejową, poza siatkami na wagony, można stosować także plandeki na wagony kolejowe. Chronią one ładunek zarówno przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, jak i niekontrolowanym przemieszczaniem się oraz przed kradzieżą. Mogą one mieć na przykład formę składanego dachu dla wagonów kolejowych.

Niezależnie do tego, jaki ładunek chce się przewieźć, należy go odpowiednio zabezpieczyć. Jeśli się tego nie zrobi, stanie się on niebezpieczny zarówno dla kierowcy, jak i innych użytkowników ruchu. Doskonałym rozwiązaniem są siatki transportowe gwarantujące bezpieczny i ekonomiczny transport ładunków wszelkiego rodzaju.