Siatka na wolierę dla ptactwa hodowlanego

Siatka na wolierę - sieci-siatki.pl

Woliery na ptactwo mogą być schronieniem dla drobiu, bażantów czy ptaków egzotycznych. Wymagają jednak odpowiedniego zabezpieczenia w postaci siatki.  Spójrzmy, jakie cechy powinna mieć siatka na wolierę dla ptactwa hodowlanego.

Siatka na wolierę - sieci-siatki.pl

Fot. Siatka na wolierę dla ptactwa hodowlanego zapewnia ptakom komfort i bezpieczeństwo.

 

Siatka na wolierę dla bażantów

Siatki na bażanty - sieci-siatki.pl

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Siatka na wolierę dla bażantów musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Hodowla bażantów cieszy się coraz większą popularnością. Woliera dla bażantów powinna mieć dwie główne części.

  • Część ażurowa – wykonana z mocnej siatki (np. z polietylenu) o niedużych oczkach, maksymalnie 25×25 mm. Siatka woliery na bażanty chroni przed drapieżnikami i małymi, dzikimi ptakami, które mogą roznosić choroby i pasożyty. Siatka na bażanty z oczkami w karo jest elastyczna i wytrzymała.
  • Część zabudowana (wiata lub domek) – schronienie i miejsce odpoczynku ptactwa.

Dach woliery może być wykonany z metalowej siatki hodowlanej albo stanowić połączenie siatki metalowej i elastycznej.

 

Siatka na wolierę dla drobiu

Siatka na woliere dla drobiu

Fot. Siatki na woliery dla drobiu są mocne i chronią przed drapieżnikami.

Hodowla drobiu w wolierze to sposób, by zapewnić ptactwu bezpieczne i estetyczne schronienie.

Woliera dla drobiu składa się z części z siatki wolierowej oraz pomieszczenia do składania jaj, dającego schronienie nocą i w czasie niepogody. Woliera dla kur powinna znajdować się w miejscu zacisznym, osłoniętym od wiatru. Hodowla kur będzie bezpieczniejsza, gdy wolierę z siatki hodowlanej dla kur wyposażymy w podmurówkę.

Siatka na wolierę dla kur naciągana jest zwykle na metalowe lub drewniane słupki. Oczka siatki dla drobiu nie powinny być większe niż 15×25 mm, bo wówczas chronią przed dzikim ptactwem przenoszącym choroby. Tania siatka do hodowli kur pozwoli na wybudowanie woliery o wysokości 200-250 cm. Woliera z siatki dla kur powinna pomieścić m.in. poidła i karmidła oraz pnie, gałęzie i żywą roślinność.

Siatka przeznaczona na hodowlę drobiu umożliwia stworzenie woliery, w której można hodować kury nioski, ale także przepiórki i kury ozdobne.

 

Siatka na wolierę dla gołębi

Siatki na wolierę dla gołębi - sieci-siatki.pl

Fot.Siatka na wolierę dla gołębi jest niezwykle lekka i wytrzymała.

 

Hodowla gołębi przynosi wiele satysfakcji, jednak trzeba pamiętać o zapewnieniu ptakom odpowiednich warunków. Woliery dla gołębi muszą dawać ochronę przed drapieżnikami, małymi ptakami czy gałęziami i liśćmi.

Siatka hodowlana dla gołębi stosowana jest głównie przy realizacji wolier zewnętrznych. Siatka na gołębie dostępna jest m.in. w kolorze czarnym i jasno beżowym, a jej montaż jest łatwiejszy, gdy zostanie obszyta taśmą z oczkami metalowymi albo sznurem o średnicy 5 mm.

Woliera dla gołębi może być zbudowana z siatki polietylenowej o niewielkich oczkach (np. 20×20 mm, ułożonych w karo lub kwadrat), mocnej i lekkiej jednocześnie. Cechuje się ona odpornością na wodę, promieniowanie ultrafioletowe oraz mechaniczne uszkodzenia i pozwoli na wybudowanie woliery dla gołębi spełniającej powierzone jej zadania.

 

Siatka na wolierę dla papug

Siatki na wolierę dla papug - sieci-siatki.pl

Fot. Siatka na wolierę dla papug może mieć małe oczko 13×13 mm.

Siatka na wolierę dla papug musi mieć drobne oczka, które zatrzymają spadające liście i gałęzie, jak i nieproszonych gości, jak wróble. Wodoodporna siatka dla ptaków egzotycznych wykonana z polietylenu wytrzyma także wahania temperatury i promieniowanie UV, nie ulegnie odkształceniu i pozostanie estetyczna nawet przez kilka lat.

Woliera, niezależnie od tego, jaki będzie miała kształt i wielkość, musi zapobiec ucieczce ptaków, ale i zapewnić im bezpieczeństwo i komfortowe warunki do życia. Siatka na wolierę dla ptactwa hodowlanego musi więc być dostosowana do gatunku i potrzeb ptaków, które chcemy hodować.