Siatka zabezpieczająca ładunek jako sposób na bezpieczne przewożenie towarów

Siatki na kontenery - sieci-siatki.pl

Podczas transportu towarowego należy zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Bywa to szczególnie trudne w przypadku ładunków o nietypowych gabarytach czy rodzaju. Dość uniwersalnym produktem, który okazuje się pomocny w wielu sytuacjach, są siatki zabezpieczające transport. Dowiedz się więcej o ich zastosowaniu, konstrukcji, montażu czy doborze do konkretnych zadań!

Siatka zabezpieczająca ładunek – gdzie można ją zastosować?

Siatka zabezpieczająca ładunek to bardzo wszechstronny produkt o niezwykle szerokim zastosowaniu. Upleciona z bardzo wytrzymałego sznurka i dostępna w wielu wariantach (różniących się m.in. gęstością, czyli wielkością oczek), okazuje się niezwykle przydatna w transporcie towarowym. Służy przede wszystkim do zabezpieczania towarów sypkich, płodów rolnych i innych ładunków przewożonych w otwartych skrzyniach, przyczepach i kontenerach. Solidna i odpowiednio przymocowana siatka zapobiega wypadaniu towaru podczas transportu, a także kradzieży. Jednocześnie uniemożliwia porwanie lżejszych ładunków przez wiatr.

Siatka na wagony

Wymienione powyżej cechy siatek zabezpieczających transport sprawiają, że świetnie nadają się one do użytku przy transporcie kolejowym. Siatka na wagony może zapobiec rozsypaniu na trasie węgla, płodów rolnych, gruzu lub innych przewożonych materiałów, a także ich kradzieży podczas postoju. Może być produkowana w zasadzie w dowolnym rozmiarze, dlatego świetnie sprawdza się do ochrony wielkogabarytowych ładunków.

Siatka na kontenery

Siatki ochronne na kontenery z łatwością ochronią odpady przed wypadnięciem na skutek podmuchów wiatru. Dlatego świetnie nadają się do zabezpieczenia pojemników na śmieci różnego typu, w tym tych z odpadami przeznaczonymi do recyklingu, jak np. makulatura czy tworzywa. Wytrzymała siatka na kontenery poradzi sobie jednak również z ochroną znacznie cięższych ładunków, takich jak gruz czy drewno. Niezależnie od tego, co przechowujesz lub przewozisz, nie musisz się obawiać utraty towaru, która jednocześnie mogłaby powodować zagrożenie na drodze.

Siatka na przyczepki

Siatka zabezpieczająca ładunek na przyczepce - sieci-siatki.pl

Fot. Zastosowanie siatki na przyczepki samochodowe zapobiega uszkodzeniu ładunku podczas transportu, jak też jego wypadnięciu w czasie przewożenia.

Przyczepki samochodowe to popularny sposób na transport niewielkich ilości towarów, np. przez drobnych rolników, ogrodników czy sadowników. Siatka ładunkowa sprawia, że transport dowolnych plonów jest całkowicie bezpieczny – bez względu na warunki atmosferyczne. Siatka do zabezpieczenia ładunku pomoże też ochronić przed wypadnięciem z przyczepy materiały budowlane lub gruz. Możesz sam zadecydować, jak ją wykorzystać – nada się do każdego zadania!

Siatka na tiry

Siatki zabezpieczające do transportu mogą być też znakomitym uzupełnieniem pasów i innych narzędzi wykorzystywanych do przymocowywania ładunków na pace tira. Tego typu produkty sprawdzają się niezależnie od typu przewożonego towaru, ponieważ są bardzo wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu. Siatka na tiry może również służyć do podziału ładowni na odrębne części – dzięki temu w każdej z nich można składować inne produkty, uzyskując gwarancję, że nie poprzesuwają się podczas transportu.

Inne zastosowania siatek ładunkowych

Siatka zabezpieczająca ładunek podczas transportu - sieci-siatki.pl

Siatki zabezpieczające ładunek można wykorzystywać nie tylko przy transporcie, ale również podczas składowania. Świetnie sprawdzają się np. jako ochrona hałd. Zabezpieczą odpady, gruz, materiały budowlane, drewno i wiele innych ładunków składowanych np. na budowie, przy magazynie czy na terenie przemysłowym. Nadają się również do zabezpieczania łodzi i innych nietypowych ładunków przewożonych na przyczepach lub naczepach. Istnieje możliwość zakupu siatki o dowolnych rozmiarach i parametrach, co zdecydowanie ułatwia jej przystosowanie do konkretnego wykorzystania.

Jak jest skonstruowana siatka zabezpieczająca ładunek?

Siatki zabezpieczające do transportu są tak funkcjonalne, trwałe i solidne przede wszystkim dzięki swojej konstrukcji i wykorzystanym do niej materiałom. Wykonuje się je z polipropylenu lub polietylenu – dwóch bardzo wszechstronnych i wytrzymałych tworzyw sztucznych. Uplecione z syntetycznych włókien sznurki splata się lub zgrzewa, tworząc strukturę siatki. Gotowy produkt jest bardzo odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne – w tym rozerwanie, przetarcie, a nawet przecięcie. Nie ulega też uszkodzeniom pod wpływem działania warunków atmosferycznych. Podczas przechowywania i transportu w deszczu szczególnie dobrze sprawdzi się polietylenowa siatka do zabezpieczenia ładunku, ponieważ nie chłonie wody. Warto również wiedzieć, że nie wchodzi w reakcje z chemikaliami!

Sposoby montażu siatki zabezpieczającej transport

Siatka zabezpieczająca ładunek może być błyskawicznie przymocowana w zasadzie w każdej sytuacji. W zależności od preferencji możesz zamówić produkt o wybranym wykończeniu brzegów. Popularne rozwiązania to gruby sznur lub taśma z metalowymi kółkami. Dzięki temu siatkę można zaczepić, przywiązać lub przypiąć. Nadaje się również do ściągnięcia, np. przy pomocy pasów. Wystarczy, że użyjesz tego, co masz pod ręką! Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego typu produktów? Sprawdź ofertę naszej firmy. Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu – chętnie pomożemy Ci wybrać właściwy produkt.