Siatka na balkon dla psa – ochrona zwierzaka przed wypadnięciem         

Siatka na balkon dla psa - Sieci-siatki.pl

Dla wielu psów balkon stanowi namiastkę ogrodu i bardzo lubią spędzać na nim czas. Przestrzeń, w której przebywają, musi być dla nich całkowicie bezpieczna, a niektóre balustrady tego nie zapewniają. Doskonałym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji siatka na balkon dla psa. Jaką wybrać i jak ją zamontować, by dobrze chroniła zwierzaka?

Siatka na balkon dla psa – dlaczego warto na nią postawić?

Zaciekawione albo przestraszone psy potrafią wyskoczyć przez balkon bądź otwarte okno, a mniejsze zwierzęta mogą wypaść między niezabezpieczonymi barierkami balkonu. Siatka ochronna dla psa zabezpiecza zwierzę przed wypadnięciem, jednocześnie umożliwiając mu obserwowanie otoczenia i spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Baner kontaktowy - sieci-siatki.pl

Innym powodem, dla którego warto osłonić balkon siatką dla psa jest zatrzymanie na nim zabawek czy innych rzeczy należących do naszego pupila. Zapobiegnie to spadaniu przedmiotów na osoby przechodzące pod balkonem, co ma szczególne znaczenie, gdy znajduje się on na przykład tuż nad chodnikiem w mieście.

Zalety stosowania siatki ochronnej na balkon

Siatka na balkon dla psa ma szereg zalet, w tym:

 • zabezpiecza przed ucieczką lub przypadkowym wypadnięciem psa przez balkon,
 • zatrzymuje niewielkie przedmioty w obrębie balkonu, zapobiegając ich wypadaniu na zewnątrz,
 • jest funkcjonalna i ergonomiczna,
 • łatwo ją zamontować i zdemontować oraz utrzymać w czystości,
 • siatka na balkon w odpowiednim kolorze jest estetyczna i niemal całkowicie niewidoczna,
 • nie zaciemnia okien i nie blokuje promieni słonecznych,
 • stanowi jednocześnie ochronę przed niechcianymi na balkonie gołębiami.

Siatka dla psa – ochrona przed wypadnięciem

Podstawowym zadaniem siatki dla psa na balkon jest zapewnienie mu bezpieczeństwa i ochronienie zwierzaka przed wypadnięciem, co może prowadzić do poważnych urazów lub nawet utraty życia. Siatka na balkon musi być więc trwała, odporna na psie pazury i zęby, a jednocześnie pozbawiona ostrych elementów, które mogłyby zranić naszego pupila podczas zabawy czy próby sforsowania siatki.

Jaka powinna być optymalna grubość i wielkość oczek siatki dla psa?

Grubość i wielkość oczek siatki dla psa należy dobrać, biorąc pod uwagę wielkość zwierzęcia, a także jego temperament. Producenci siatek ochronnych oferują je w wielu wariantach, w tym o oczkach od 19 x 19 mm do 50 x 50 mm oraz grubości sznura 1,0-1,5 mm, przy czym możliwie jest zamówienie siatki także o innych parametrach – dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Siatka na balkon dla psa - Sieci-siatki.pl

Fot. Jeśli chodzi o ogrodzenie dla psa, siatka może być wzmocniona cienkim drutem, który otoczony materiałem jest bezpieczny dla zwierzęcia.

Siatka na balkon – jaki materiał wybrać?

Siatka ochronna na balkon zamawiana pod wymiar jest idealnie dopasowana do kształtu i wielkości balkonu. Wykonana z mocnego tworzywa sztucznego (polietylenu lub polipropylenu), siatka na balkon jest mocna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, w tym na rozerwanie i przegryzanie. 

Siatce na balkon dla psa nie jest straszne także promieniowanie UV, opady czy duże różnice temperatur powietrza. Siatka zabezpieczająca na balkon jest trwała, nie traci koloru ani innych walorów estetycznych przez wiele sezonów. Polietylenowe siatki na balkon dostępne są w wariancie czarnym i beżowym, co czyni je mało widocznymi dla otoczenia. 

Osłony balkonowe – trzcina, bambus, wiklina – nie zawsze są dobrym wyborem w przypadku zwierząt. W przeciwieństwie do siatki nie są tak wytrzymałe.

Siatka na balkon – montaż

Montaż siatki na balkonie można wykonać samodzielnie lub powierzyć go wyspecjalizowanej firmie. W przypadku siatki na balkon, montaż (czy raczej jego trudność) uzależniony jest od specyfiki danego balkonu lub tarasu, który zamierzamy zabezpieczyć.

Montaż siatki dla psa za pomocą stalowej linki

Często stosowanym rozwiązaniem jest montaż siatki dla psa przy użyciu haczyków i stalowej linki. Sposób ten umożliwia mocne naciągnięcie siatki i dokładne przytwierdzenie jej do powierzchni balkonu. 

Siatka na balkon dla psa - Sieci-siatki.pl

Fot. Montując siatkę na balkon, należy pamiętać, by haki były zakończone zamkniętymi okręgami. Zmniejsza to ryzyko, że pies zrani się o metal.

Montaż siatki na balkon wygląda następująco:

 • Oczyszczamy miejsce montażu siatki.
 • Kotwy oczkowe główne mocujemy w rogach balkonu, a także w miejscach zagięć, jeśli balkon jest narożny. Haczyki pośrednie (mniejsze) trzeba zamocować między głównymi kotwami w odstępach nieprzekraczających 100 cm.
 • Przez zamocowane kotwy przeciągamy linkę stalową.
 • Linkę mocujemy do obydwu końców śruby rzymskiej przy użyciu zacisków linowych. Linę trzeba naprężyć, kręcąc korpusem śruby.
 • Siatkę mocujemy do utworzonej ramy z linki stalowej, wykorzystując do tego opaski zaciskowe.
 • Odcinamy nadmiar siatki nożyczkami i gotowe!

Zalety takiego montażu siatki

Montaż siatki za pomocą linki stalowej pozwala uzyskać stabilną konstrukcję o estetycznym wyglądzie. Mamy możliwość optymalnego naciągnięcia siatki. Zaletą tego rozwiązania jest też jego niższa cena w stosunku do montażu wykorzystującego zaczepy.

Wady takiego montażu siatki

Główną wadą tego sposobu montażu siatki na balkonie jest konieczność wiercenia, i ingerowania w elewację balkonu. Bywa to niekiedy niemożliwie, np. gdy wynajmujemy mieszkanie lub zarządca nieruchomości nie wyraża na to zgody. Montaż taki wymaga również większej wprawy, ponieważ jest bardziej zaawansowany technicznie.

Bezinwazyjny montaż siatki dla psa

Osłonę na balkon możemy również zamontować nieinwazyjnie, bez konieczności wiercenia otworów i ingerencji w elewację budynku. 

Montaż bezinwazyjny siatki na balkon dla psa wygląda następująco:

 • Oczyszczamy miejsca instalacji zaczepów.
 • Na suchej powierzchni montujemy zaczepy, klej nanosząc najpierw na zaczep.
 • Zaczep przykładamy do powierzchni i dociskamy. Odległości między zaczepami nie powinny być większe niż 20-30 cm.
 • Po wyschnięciu kleju (ok. 24 godziny) mocujemy siatkę.
 • Nadmiar siatki obcinamy nożyczkami.

Zalety bezinwazyjnego montażu

Ten rodzaj montażu siatki zabezpieczającej na balkon nie wymaga wiercenia. Jego przeprowadzenie nie jest skomplikowane, a demontaż jest równie szybki i łatwy. Nie ma też konieczności używania dodatkowych narzędzi.

Wady samodzielnego montażu

Siatka na balkon dla psa - Sieci-siatki.pl

Fot. Siatka na balkon dla psa jest rozwiązaniem niedrogim, praktycznym i skutecznym – nawet w przypadku dużych zwierząt.

Jest to mniej trwała metoda montażu siatki balkonowej, niż w przypadku użycia kotew i linki stalowej. Mogą pojawić się trudności z trwałym przyklejeniem zaczepów w zależności od rodzaju powierzchni, do której są one mocowane. Trwałość wykonanego połączenia w znacznym stopniu zależy od stanu powierzchni, a koszt montażu siatki jest wyższy niż w przypadku siatki na lince.

Gdzie kupić siatkę na balkon?

Siatkę na balkon dla psa można kupić w marketach czy serwisach internetowych. Jeśli jednak zależy nam na produkcie wysokiej jakości, warto zwrócić się bezpośrednio do producenta, jak firma SymarSiatki na balkon otrzymamy wówczas w zestawie z instrukcją, linką mocującą i haczykami montażowymi. 

Możemy też zamówić siatkę na balkon z montażem. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy balkon ma nietypową konstrukcję lub znajduje się na dużej wysokości. Fachowcy, mając doświadczenie i odpowiedni sprzęt, przeprowadzą montaż sprawnie i profesjonalnie, a odpowiednio zamocowana siatka dla psa zagwarantuje bezpieczne i komfortowe użytkowanie przez lata.

***

Siatka na balkon dla psa pozwala zwierzęciu spędzać czas na świeżym powietrzu, jednocześnie zapewniając mu komfort i bezpieczeństwo. Warto postawić na sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu zyskamy spokój i pewność, że nasz podopieczny jest bezpieczny nawet wtedy, gdy nie ma nas w pobliżu.