Siatka balkonowa dla kota – ochrona pupila przed wypadnięciem

Siatka balkonowa dla kota - sieci-siatki.pl

Każdy kociarz dobrze wie, że żadne słowne zakazy na jego pupila nie działają. Jeśli postanowi on wyjść przez balkon i odwiedzić sąsiada, narażając się przy tym na upadek z dużej niekiedy wysokości, to po prostu to zrobi i już. Zatrzymać go może jedynie siatka na koty na balkonie.

 

Dlaczego warto postawić na siatkę balkonową dla kota?

Baner kontaktowy - sieci-siatki.pl

Takie rozwiązanie to odpowiedź na często pojawiające się pytania z cyklu – jak zabezpieczyć balkon dla kota. Siatka ochronna uniemożliwia zwierzęciu celowe czy też przypadkowe opuszczenie balkonu, ale nie krępuje w żaden sposób kociej zabawy. Pupil może przebywać na powietrzu, wylegiwać się w słońcu, obserwować ptaki, a nawet wspinać się po siatce (czyli robić to, co koty lubią najbardziej). Nie grozi mu przy tym żadne niebezpieczeństwo, a właściciel może być całkowicie spokojny o zwierzaka, który z pewnością nie wypadnie i nie ucieknie z balkonu.

Jak zabezpieczyć balkon przed kotem – postaw na kocią siatkę!

Jak zabezpieczyć balkon przed kotem? Sieci-siatki.pl

Jak uchronić kota przed wypadkiem? Postaw na siatkę balkonową dla kota. Dzięki niej zyskasz pewność, że Twój pupil nie spadnie z wysokości.

Wzmocniona siatka ochronna dla kota to produkt wykonany z trwałego i odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego. Polietylen, bo o nim tu mowa, wytrzymuje zarówno różne warunki pogodowe (deszcz, mróz, nasłonecznienie), jak i różnego rodzaju zachowania kota. Siatka na kota nie ulega zniszczeniu, nawet wtedy, gdy pupil może na siatkę skakać, wspinać się po niej, drapać ją czy gryźć. Rozwiązanie to jest bardzo skuteczne. Jest również:

  • praktyczne – chroni nie tylko koty, ale także i inne zwierzęta przebywające na balkonie,
  • ergonomiczne, ponieważ nie zabiera powierzchni balkonu,
  • estetyczne – to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż plastikowe lub metalowe, ciężkie siatki. 

Zabezpieczenie balkonu dla kota – na co zwrócić uwagę

Wzmocniona siatka ochronna dla kota - sieci-siatki.pl

Siatka balkonowa dla kota to najskuteczniejsza, a zarazem najtrwalsza ochrona pupila przed wypadnięciem. Siatka polietylenowa jest bardzo mocna, odporna na uszkodzenia mechaniczne. Raz zamontowana posłuży przez długie lata.

Decydując się na kocią siatkę na balkon, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów:

  • Rozmiar siatki musi być idealnie dopasowany do balkonu – ani za duża, ani tym bardziej za mała siatka nie zapewnia odpowiedniego zabezpieczenia. Siatki ochronne na balkon dostępne są w różnych rozmiarach. Można też zamówić siatkę indywidualnie docinaną, co niezbędne jest szczególnie w przypadku balkonów o niestandardowym kształcie czy wielkości. 
  • Nie bez znaczenia jest również wielkość oczek balkonowej siatki dla kota. Zbyt duże oczka mogą być bowiem łatwą barierą do pokonania dla małego kociaka. Kwadratowe oczko o boku 40 mm wydaje się optymalnym wariantem.
  • Liczy się także grubość żyłki. Im jest ona cieńsza, tym siatka jest mniej widoczna, ale i nieco mniej odporna na przykład na rozerwanie. Im grubsza, tym mocniejsza. Wybór zależy w dużej mierze od charakteru i zachowania kota, dla którego siatka ma być zabezpieczeniem.
  • No i jeszcze kolor…  Wzmacniane siatki ochronne dla kotów dostępne są w różnych barwach, aby łatwiej można je było dopasować do aranżacji balkonu czy koloru elewacji budynku, co miewa niekiedy duże znaczenie w kontekście pozwolenia na zamontowanie siatki dla kota na balkonie. Czarny i beżowy sprawdzają się najlepiej. 

Siatka na koty – inne zastosowania zabezpieczenia balkonu dla kota 

Siatka ochronna dla kota chroni nie tylko koty. Jakie są inne zastosowania tego typu siatek zabezpieczających?

  • Może to być jednocześnie także siatka na balkon dla psa – szczególnie dla małych ras, które bez problemu mieszczą się pomiędzy pionowe elementy balustrady i mogłyby wypaść.
  • Kocia siatka rozwiązuje również problem z gołębiami, które dzięki niej nie mogą dostać się na balkon.
  • Stanowi doskonałe zabezpieczenie w sytuacjach, kiedy na balkonie przebywają małe dzieci. Gęste i mocne osiatkowanie sprawia, że maluch nie zrobi sobie krzywdy, wkładając na przykład głowę w barierkę, nie wypadnie i nie wyrzuci na zewnątrz zabawek czy innych przedmiotów z balkonu. 

Ile kosztuje montaż siatki balkonowej dla kota?

Siatka balkonowa dla kota - sieci-siatki.pl

Jak zabezpieczyć balkon dla kota, aby mógł na nim swobodnie przebywać całe dnie? Najlepiej postawić na mocną siatkę balkonową dla kota! To skuteczne rozwiązanie, które przetrwa długie lata.

Zakup i montaż siatki ochronnej na balkon to jednorazowy wydatek rzędu kilkuset złotych. Jednak to, co najważniejsze – dobrze zamontowana siatka ochronna dla kota może służyć przez wiele sezonów. Wykonana z mocnego polietylenu nie wymaga częstej wymiany czy konserwacji. Ostateczne ceny takiego przedsięwzięcia różnią się nieco w zależności od tego, ile i jakiej siatki balkonowej dla kota się zamawia, czy jest ona cięta na wymiar, jak skomplikowana architektonicznie jest sama przestrzeń zabezpieczanego balkonu, oraz jaki rodzaj montażu siatki wchodzi w grę (inwazyjny czy bezinwazyjny).

Siatka ochronna dla kota – gdzie kupić?

Siatki dla kotów na balkon można kupić przez Internet – bezpośrednio od producenta siatek ochronnych. Zyskuje się wtedy gwarancję jakości i niezawyżonej ceny. Można również w tej sytuacji bez problemu zamówić indywidualny projekt siatki – skrojony pod bardzo konkretne wymagania i warunki. Siatka na wymiar to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy osłonić balkon.