Piłkochwyty na pola golfowe i strzelnice golfowe – skuteczna osłona przed piłkami

Piłkochwyty powinny być wykonane z siatek dobrej jakości.

Piłkochwyty to siatki zabezpieczające teren boiska. Ich wykorzystanie rzadko jednak kojarzone jest z dużymi obszarowo polami golfowymi. Pomimo tego, warto o nich pomyśleć również podczas gry w golfa. Zastosowanie piłkochwytów zwiększy komfort i bezpieczeństwo zarówno graczy, jak i uczestniczących w zawodach kibiców. Dowiedz się, jakie piłkochwyty powinieneś wybrać i która siatka na piłkochwyty sprawdzi się na najlepiej.

Dlaczego na polu golfowym warto zastosować piłkochwyty?

Ogrodzenie dużego pola golfowego może wydawać się sporym wyzwaniem. Dlaczego, pomimo tego, warto się go podjąć? Piłki golfowe, choć niewielkie, są dość ciężkie – ich waga przekracza 45 g. Co więcej, po odbiciu ich przez gracza nabierają ogromnych prędkości (zwykle ponad 200 km/h!). Powoduje to, że jeśli uderzą inną osobę lub np. zaparkowany w pobliżu pola golfowego samochód, mogą wyrządzić sporo szkód. O wiele wygodniej – i przede wszystkim bezpieczniej! – jest, kiedy pole golfowe otaczają piłkochwyty. Specjalnie przygotowane siatki zatrzymają piłeczki i nie dopuszczą do tego, aby wypadły one poza pole golfowe.

Co więcej, piłkochwyty ułatwiają też zadanie graczom. Nie muszą oni opuszczać pola golfowego i szukać piłeczek poza jego obszarem. Dzięki temu gra toczy się bardziej dynamicznie, a przerwy w niej nie są dodatkowo wydłużane.

Czego, poza siatkami, potrzebujesz do zamontowania piłkochwytów? Do czego jeszcze mogą posłużyć? Sprawdź w artykule Siatka na piłkochwyty – tanie, mocne i wytrzymałe rozwiązanie.

Jakie siatki na piłkochwyty wybrać?

Wysokiej jakości siatka na piłkochwyty to bezpieczeństwo podczas gry!

Siatka na piłkochwyty powinna być elastyczna, wytrzymała i odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Aby ochrona pola golfowego była jak najbardziej skuteczna, ważne jest to, jaka zostanie użyta siatka. Piłkochwyt ze zbyt słabego materiału albo takiego o dużych oczkach nie spełni swojego zadania!

Jakie więc parametry powinna spełniać siatka do piłkochwytów?

  • Przede wszystkim siatka na piłkochwyty musi być wysoka! Zaleca się, aby jej wysokość wynosiła ok. 6–8 metrów. Taki wymiar daje Ci niemal 100% pewność, że piłka nie wyleci poza obszar boiska. 

A co z szerokością siatki? Tutaj wymiary zależą już od Twoich preferencji. Choć najbardziej pożądane byłoby ogrodzenie całego pola golfowego, to, z uwagi na koszty, wielu właścicieli pól decyduje się na zastosowanie jedynie częściowych osłon.

  • Duże znaczenie mają rozmiary oczek siatki. Pamiętaj, że piłeczka golfowa jest niewielka – i takie też powinny być oczka siatki do piłkochwytów. Najczęściej wybierane są siatki o oczkach wielkości od 4,5×4,5 cm do 8×8 cm.
  • Ostatni ważny parametr to materiał, z jakiego powstała siatka na piłkochwyty. Bardzo dobrze sprawdzają się siatki z tworzyw sztucznych. Są one odporne na działanie warunków atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie są elastyczne. Zwykle więc siatki do piłkochwytów wykonuje się polipropylenu lub polietylenu. Czym różnią się te materiały?

Polietylen jest bardziej elastyczny, ale mniej odporny na działanie wysokich temperatur (jednak różnica ta staje się zauważalna dopiero przy temperaturach przekraczających 70°C!). Obydwa materiały mogą zostać poddane recyclingowi i ponownie przetworzone.

Niektóre osoby zastanawiają się także, czy znaczenie ma kolor siatki do piłkochwytów. W kwestii zapewnienia bezpieczeństwa nie ma on większego znaczenia. Ze względów estetycznych czasem wybierane są siatki w kolorze zielonym, które nie odznaczają się zbytnio na tle trawiastych pól golfowych. Kiedy z kolei chcesz, aby siatka do piłkochwytów była widoczna z dużej odległości, wybierz taką w kolorze czarnym lub białym. Piłkochwyty w tych barwach będzie Ci łatwiej co jakiś czas skontrolować i sprawdzić, czy np. w siatce nie powstały ewentualne przetarcia.

Ile to kosztuje, czyli ceny siatek do piłkochwytów

Z jakimi kosztami powinieneś liczyć się, jeśli chcesz zamontować wokół pola golfowego piłkochwyty? Cena zależy od kilku czynników. Znaczenie ma m.in. ostateczna wysokość zabezpieczenia oraz materiał, z którego wykonana została siatka. Ceny mogą różnić się również zależnie od producenta piłkochwytów. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie zabezpieczeń, porównaj oferty kilku firm.

Pamiętaj jednak, aby przy wyborze wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale również jakość siatki do piłkochwytów. Lepszej jakości produkt dłużej pozostanie w użyciu i zagwarantuje odpowiedni poziom ochrony. Sprawdź więc opinie na temat producenta i oferowanych przez niego siatek. Najlepszym źródłem informacji będą inni klienci oraz wpisy na forach internetowych.

Więcej na temat rodzajów siatek na piłkochwyty i ich cen dowiesz się z artykułu Siatka na piłkochwyty – rodzaje, cena i dostępne wymiary.

Siatki na piłkochwyty od SIECI-SIATKI

Dobrej jakości siatkę na piłkochwyty znajdziesz w ofercie SIECI-SIATKI. Od lat zajmujemy się produkcją sieci wykorzystywanych m.in. do tworzenia piłkochwytów. Znamy więc ten temat bardzo dobrze! Dlatego oferujemy Ci również wszystkie akcesoria niezbędne do mocowania piłkochwytów. Poza siatkami znajdziesz u nas zawieszki i linki stalowe naciągowe. Sprawdź nasze produkty, a w razie wątpliwości – skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!