Siatka na piłkochwyty – rodzaje, cena i dostępne wymiary

Piłkochwyty na boisko - sieci-siatki.pl

Siatki na piłkochwyty sprawdzają się na wszystkich rodzajach boisk, sprawiając, że gra na nich jest bezpieczna i bardziej komfortowa zarówno dla uczestników rozgrywek, jak i obserwujących je kibiców. Aby siatka na piłkołap spełniała swoje zadania, musi być odpowiednio dopasowana. Siatki boiskowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze siatki do boiska?

Siatki na piłkochwyty dla szkół

Fot. Piłkochwyty z siatki można montować na wszystkich rodzajach boisk, a ich obecność zapewnia bezpieczeństwo i płynność gry.

Piłkochwyty na boiska sportowe dostępne są w wielu wariantach. Poznajmy bliżej rodzaje, ceny i dostępne wymiary siatek ochronnych na boiska.

Piłkołapy – najlepsze zabezpieczenie lecącej szybko piłki

Piłkochwyty, czyli siatki zawieszone na lince i słupach, montowane są wokół całych boisk albo jedynie za bramkami. Siatki na piłkochwyty można stosować na boiskach sportowych, kortach tenisowych czy polach golfowych, czyli wszędzie tam, gdzie ważne jest zatrzymanie w wyznaczonym obszarze szybko lecących piłek, krążków albo dysków.

Piłkołapy sprawdzą się zarówno na wielkiej hali sportowej, jak i na małym, szkolnym boisku. Niezależnie bowiem od wielkości terenów sportowych, wszędzie trzeba zapewnić bezpieczeństwo zarówno osobom grającym, jak i obserwującym rozgrywki.

Piłkochwyty do orlików - sieci-siatki.pl

Fot. Siatki ochronne na boiska skutecznie zabezpieczają teren, gwarantując kibicom oglądanie rozgrywek sportowych bez zakłóceń.

Siatki na boisko zapewniają większą płynność gry, ponieważ w czasie rozgrywek nie pojawiają się przestoje związane ze zbyt dalekim wybiciem piłki poza obręb boiska czy kortu tenisowego.

Siatki na piłkochwyty – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Piłkochwyty do szkół i boisk wielofunkcyjnych - sieci-siatki.pl

Fot. Piłkochwyty na boiskach wielofunkcyjnych to bezpieczeństwo osób i ochrona mienia, ale także estetyczny i prestiżowy wygląd obiektu.

Rodzaje siatek ochronnych na boiska

Siatki na piłkochwyty spełnią swoje zadanie jedynie wtedy, gdy zostaną wykonane z wytrzymałego i mocnego materiału. Warto wybrać odporne na wodę i promienie ultrafioletowe piłkochwyty z siatki polipropylenowej lub polietylenowej. Dzięki wysokiej wytrzymałości mechanicznej przetrwają one wielokrotne, silne uderzenia piłką czy krążkiem.

  • Piłkochwyty z siatki polipropylenowej

Wielkość oczek siatek na piłkochwyty - sieci-siatki.pl

Fot. Siatki polipropylenowe na piłkochwyty są dostępne w kolorach białym, beżowym, żółtym, zielonym, niebieskim i czarnym.

Piłkochwyt z siatki polipropylenowej cechuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną, jest odporny na rozciąganie, przecieranie czy rozerwanie. Siatki polipropylenowe na piłkołapy, plecione z pojedynczych włókien, świetnie pochłaniają energię i doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz hal sportowych, jak i na boiskach zewnętrznych ze względu na dużą odporność na czynniki atmosferyczne. Siatki polipropylenowe są lekkie, elastyczne i trwałe.

  • Piłkochwyty z polietylenu

Wielkości oczek siatek na piłkochwyty - kolor zielony - sieci-siatki.pl

Fot. Piłkochwyt węzłowy z siatki polietylenowej (w kolorach białym, czarnym, zielonym, beżowym) wyróżnia się trwałością i wytrzymałością.

Piłkołapy z siatki polietylenowej są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i wahania temperatur. Duża trwałość sprawia, że pozostają w niezmienionym stanie przez wiele lat. W porównaniu z polipropylenem, siatki ochronne z polietylenu są bardziej sztywne i mają większą twardość. Są też wodoodporne i nie reagują z substancjami chemicznymi.

Piłkochwyty – wysokość zabezpieczeń

Warto pamiętać, że każdy rodzaj boiska będzie potrzebował nieco innej siatki ochronnej.

Siatka na piłkochwyty - kort tenisowy - sieci-siatki.pl

Fot. Siatki na piłkołapy na kortach tenisowych mogą być niższe niż w przypadku pól golfowych czy boisk do gry w baseball, dla których wysokość zabezpieczenia powinna być możliwie najwyższa.

Siatki na piłkochwyty dostępne są w wielu wymiarach i wariantach kolorystycznych. Możemy wybierać spośród siatek o grubości 2,3 mm, 3 mm, 4 mm oraz 5 mm i wielkości oczek: 45×45 mm, 48×48 mm, 80×80 mm, 100×100 mm i 120×120 mm.

Jeśli chodzi o piłkochwyty, wysokość zabezpieczeń powinna być dostosowana do charakteru obiektu sportowego i rodzaju prowadzonych na nim rozgrywek. Siatki na piłkochwyty dostępne są w wysokości 4 m, 5 m, 6 m, 7 m i 8 m.

Montaż piłkochwytów możemy przeprowadzić samodzielnie albo powierzyć to specjalistom. Aby uniknąć błędów przy wyborze siatki czy montażu piłkołapów, warto postawić na sprawdzone rozwiązania i wybrać piłkochwyty z montażem.

Siatki na piłkochwyty – ceny

Cena piłkochwytów z siatki jest uzależniona od wielu czynników, w tym m.in. od rodzaju tworzywa sztucznego użytego do produkcji siatki, wysokości i szerokości siatki, jej wykończenia czy koloru.

Piłkochwyty na boisko

Fot. W przypadku piłkochwytów cena za m2 zależy m.in. od rodzaju siatki i wysokości zabezpieczenia.

Ponieważ każdy obiekt sportowy jest inny, to jeśli chodzi o siatki na piłkochwyty, ceny ustalane są indywidualnie dla każdego zlecenia.

***

Właściwie dobrane siatki na piłkochwyty to gwarancja bezpieczeństwa osób i mienia, większy komfort prowadzonych rozgrywek oraz estetyczny i prestiżowy wygląd boisk wyposażonych w piłkołapy. Wybierzmy sprawdzone rozwiązania oferowane przez Symar, które dzięki wysokiej jakości będą dobrze pełnić swoją rolę przez długi czas.