Siatki do samochodu osobowego – dobry sposób na zabezpieczenie każdego ładunku

Siatka do bagażnika - sieci-siatki.pl

Siatki do samochodu osobowego stanowią doskonały sposób na zabezpieczenie każdego ładunku, gwarantując bezpieczeństwo podróżującym i zapewniając zgodność z obowiązującymi przepisami prawa drogowego. Czym się kierować, wybierając samochodowe siatki zabezpieczające? Sprawdźmy!

Siatki do samochodu osobowego - Sieci-Siatki

Fot. Siatka do samochodu osobowego stanowi dobre zabezpieczenie dla podróżujących pojazdem zwierząt.

W jakich sytuacjach przydaje się siatka zabezpieczająca ładunek?

Siatka zabezpieczająca ładunek jest przydatna zwłaszcza wtedy, gdy chce się przewieźć bagaż składający się z wielu małych i lekkich przedmiotów. Siatki do bagażnika samochodowego sprawdzają się także, gdy trzeba unieruchomić większe przedmioty, które – przesuwając się podczas jazdy – mogą się uszkodzić, ale także stanowić zagrożenie dla osób znajdujących się w pojeździe.

Wreszcie siatki do bagażnika samochodu są bardzo pomocne przy bezpiecznym przewożeniu ulubionego czworonoga. Siatka transportowa zapobiega sytuacjom, w których pies mógłby przeskoczyć na przednie siedzenie, wywołując tym realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich podróżujących.

Sposoby na zabezpieczenie ładunku w samochodzie osobowym

Ładunek, który przewozi się w samochodzie osobowym, należy odpowiednio zabezpieczyć. Sposób tego zabezpieczenia jest ściśle powiązany z wielkością przewożonego bagażu. W przypadku toreb zakupowych i stosunkowo niewielkich ładunków doskonale sprawdzają się siatki dociskowe, zaś drobne rzeczy można zabezpieczyć za pomocą siatek w formie płotków lub kieszeni na rzepy.

Gdy natomiast jedzie się w daleką podróż, a ilość bagażu do przewiezienia jest duża, dobrym rozwiązaniem jest boks dachowy. Wybierając się na urlop lub przeprowadzając się, można także wykorzystać przyczepkę samochodową, a wówczas przydatna okazuje się specjalna siatka transportowa do przyczepki właśnie.

Siatki transportowe można podzielić pod kątem miejsca ich montażu w samochodzie. Przyjrzyjmy się więc bliżej poszczególnym rozwiązaniom…

 

Siatka do bagażnika samochodowego

Siatki do bagażnika pozwalają utrzymać porządek w samochodzie, zapobiegają hałasowi powstałemu w wyniku przesuwania się rzeczy, ale przede wszystkim uniemożliwiają przemieszczanie się ładunku w czasie gwałtownego hamowania, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo osób podróżujących samochodem.

Siatka do bagażnika - sieci-siatki.pl

Fot. Siatka do bagażnika podłogowa dociska przewożony ładunek do podłogi i zapobiega jego przemieszczaniu.

Wśród siatek transportowych do bagażnika polecanym rozwiązaniem są siatki podłogowe dociskowe, które mocuje się za pomocą czterech zaczepów w podłodze, umieszczonych w narożnikach bagażnika samochodu.

Jeśli samochód nie jest wyposażony w zaczepy fabrycznie, do zamontowania siatki transportowej można użyć zaczepów na rzep albo przeznaczonych do trwałego wkręcenia. Dociskową siatkę do samochodu daje się zamontować na haczyki lub karabińczyki sprężynowe.

 

Siatka na bagaż

W samochodzie znajdują się niewielkie przedmioty, które stale się ze sobą wozi, jak apteczka czy płyn do spryskiwaczy. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem są siatki na bagaż do samochodu, które montuje się do ścian bagażnika, często za pomocą rzepów.

Siatki do bagażnika na rzepy mają różne formy, a wachlarz produktów do wyboru jest szeroki. Można wybierać między siatkami w postaci płotków mocowanych tylko po bokach, w przypadku których podłoga bagażnika stanowi podporę dla przewożonych przedmiotów, poprzez większe kieszenie, aż po duże, podzielone na przegrody kieszenie, zajmujące prawie całą szerokość tylnych foteli auta.

Siatki do bagażnika w formie płotków doskonale sprawdzają się do wygrodzenia niewielkich wnęk powstających w przypadku, gdy bagażnik ma nieregularny kształt. Tak wydzielone schowki są dobrym miejscem do przewożenia zapasowych płynów czy gaśnicy.

Siatki zabezpieczające ładunek mogą mieć różną wielkość oczek, którą dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Gdy trzeba zabezpieczyć ładunek złożony z drobnych przedmiotów, warto postawić na siatki transportowe o bardzo małych oczkach, zbliżonych wielkością do oczek siateczek stosowanych w torbach i plecakach turystycznych.

 

Siatka do przyczepki

Siatka do przyczepki samochodowej powinna być odporna na promieniowanie ultrafioletowe oraz na wodę. Siatka do przyczepy dobrej jakości, trwała i mocna, zabezpiecza bowiem przewożony ładunek, uniemożliwiając mu przemieszczanie się czy nawet wypadnięcie z przyczepki podczas transportu.

Siatka zabezpieczająca przyczepkę - sieci-siatki.pl

Fot. Siatka do przyczepki samochodowej powinna być odporna na promieniowanie ultrafioletowe oraz na wodę.

Siatka do przyczepki montowana jest na całym jej obwodzie, a ponieważ jest ona elastyczna i rozciągliwa, z powodzeniem można ją stosować podczas przewożenia zarówno dużych przedmiotów o nieregularnych kształtach, jak i ładunku w postaci wielu, mniejszych rzeczy.

 

Siatki samochodowe – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

O tym, jak ważne jest zabezpieczenie ładunku podczas transportu, nikogo nie trzeba przekonywać, a siatki samochodowe są rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w tej roli. Jeśli jednak siatka transportowa ma spełniać swoje zadanie, musi być wykonana z materiałów najwyższej jakości.

Świetnym rozwiązaniem są siatki z mocnego polietylenu i o wysokiej gęstości. Warto zdecydować się na siatkę samochodową produkowaną techniką bezwęzłową, która wyróżnia się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i gładkością.

  • Siatka transportowa powinna być dopasowana do potrzeb, przy jej wyborze trzeba się zastanowić się, w jaki sposób zazwyczaj wykorzystuje się bagażnik w aucie. W przypadku, gdy najczęściej przewozi się duże zakupy i rzeczy o średniej wielkości, sprawdza się siatka dociskająca. Mniejsze przedmioty można umieścić w siatkach mocowanych na rzepy do ścianek bagażnika.
  • Siatka do bagażnika powinna być dopasowana do samochodu. Auta zwykle wyposażone są w zaczepy przeznaczone do montowania siatek dociskających, a przed zakupem siatki należy zmierzyć odstępy między zaczepami lub kupić siatkę samochodową do danego typu auta. Jeśli zaczepów nie ma, można je zamontować samodzielnie (na rzep do wykładziny albo przykręcając je wkrętami do metalowej podłogi).

Siatki na rzepy (płotki i kieszenie) można zamontować tam, gdzie potrzebny jest wygodny schowek. Wcześniej warto sprawdzić jednak, czy rzepy będą trzymały się wykładziny w samochodzie.

 

Siatka do samochodu osobowego to sposób na zabezpieczenie ładunku, który ma zwiększyć bezpieczeństwo i komfort użytkowania auta, warto więc zainwestować w siatkę do bagażnika dobrej jakości, wykonaną z odpowiednio dobranych materiałów i w rozsądnej cenie. Wówczas będzie służyła przez lata.