Siatka ochronna na staw – różne możliwości wyboru

Siatki ochronne na staw - sieci-siatki.pl

Hodowla ryb jest wymagającym zadaniem, a troska o odpowiednie warunki rozwoju hodowli to konieczność. Bez odpowiedniego zabezpieczenia stawu przed kłusownikami, ptakami, dzikimi zwierzętami i zanieczyszczeniami, które mogą zakłócić równowagę biologiczną ekosystemu, trudno zadbać o zdrowy wzrost ryb. Z pomocą przychodzą siatki ochronne na staw. Jakie opcje dostępne są dziś na rynku?

Jak zabezpieczyć staw z rybami przed złodziejami?

Wbrew pozorom, kradzieże ryb ze stawów hodowlanych zdarzają się dosyć często. Kłusownicy atakują nie tylko duże zbiorniki, ale nawet i niewielkie, przydomowe akweny, naruszając własność prywatną i zakłócając prawidłowe funkcjonowanie wodnych ekosystemów.

Baner kontaktowy - sieci-siatki.pl

Odzyskanie ryb jest praktycznie niemożliwe, a przywrócenie stawowi odpowiedniej kondycji wymaga czasu i wielu zabiegów. Dlatego odpowiednie zabezpieczenie zbiornika przed złodziejami jest tak istotne. Jednym ze sposobów na to są siatki ochronne na staw.

 

Jak wykorzystać siatki ochronne na staw w walce ze złodziejami?

Siatkę ochronną można zamontować na powierzchni stawu, co zabezpiecza akwen przed nielegalnym połowem. Warunek jest jeden – musi być ona dobrze przytwierdzona do podłoża. Najlepiej użyć w tym celu wbijanych do ziemi kotew. Jeszcze większą ochronę zapewnia przymocowanie siatki do betonu – wokół stawu warto zatem postawić fundamenty, w których montuje się kotwy.

Siatki ochronne na staw - sieci-siatki.pl

Siatki ochronne do stawów, oczek wodnych i jezior skutecznie zabezpieczają akweny przed kłusownikami, ptakami, dzikimi zwierzętami oraz zanieczyszczeniami.

Co więcej, siatka na staw musi być na tyle mocna, aby niemożliwe było jej przecięcie przez kłusowników. Warto również odpowiednio oświetlić akwen i ogrodzić posesję. Wówczas kradzież ryb jest znacznie trudniejsza. Żeby zabezpieczyć się przed kłusownictwem, można także zamontować foto budkę (kamerę leśną). W roli odstraszacza złodziei dobrze sprawdza się pies stróżujący. Gospodarstwa, które hodują ryby na dużą skalę, mogą również zastanowić się nad wynajęciem ochrony lub zamontowaniem całodobowego monitoringu.

 

Siatka do ochrony ryb przed ptakami

Kolejnym zagrożeniem dla ryb w stawie hodowlanym są ptaki oraz dzikie zwierzęta. Jeżeli akwen nie jest w żaden sposób chroniony, stosunkowo łatwo mogą one go zaatakować. Dobrym rozwiązaniem, które pozwala ustrzec się przed inwazją drapieżników, jest siatka do ochrony ryb przed ptakami wykonana z polietylenu (lub innego, mocnego tworzywa sztucznego).

Jaka powinna być siatka ochronna na staw?

Siatka ochronna na staw ma wiele praktycznych cech. Jest:

  • trwała,
  • wodoodporna,
  • odporna na uszkodzenia mechaniczne,
  • trwała pomimo wahania temperatur,
  • w pełni odporna na promieniowanie UV.

Co ważne, siatka na staw zabezpieczająca ryby przed atakami ptaków powinna być wykonana nie tylko z odpowiedniego materiału, ale i w określony sposób. Najlepiej sprawdza się w tym przypadku technika węzłowa. Zwiększa ona bowiem trwałość i wytrzymałość produktu.

Siatki ochronne na staw - sieci-siatki.pl

Wybierając siatkę ochronną na staw, warto postawić na sprawdzonego producenta.

Przy wyborze siatki chroniącej przed ptakami istotnym parametrem jest także gęstość oczek. Im są one gęściej osadzone, tym lepiej. Drapieżnik ma bowiem większą trudność z wyciągnięciem ofiary. Co więcej, taka konstrukcja siatki sprawia, że staw jest dodatkowo zabezpieczony przed liśćmi i innymi zanieczyszczeniami.

Chcesz wiedzieć jak zabezpieczyć inne miejsca w ogrodzenie? Sprawdź, jak zabezpieczyć winogrono przed ptakami! 

To, jak dobra jest siatka do oczka wodnego, zależy również od jej marki. Dlatego warto wybierać rozwiązania od sprawdzonego producenta siatek ochronnych. To gwarancja dobrej jakości i solidności produktów. Profesjonalna firma oferuje nie tylko szeroką gamę siatek do ochrony akwenów wodnych, ale i fachowe doradztwo. Pozwala to na wybór modelu, który jest maksymalnie dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

Siatka polietylenowa do ochrony stawów

Aby zabezpieczyć staw przed spadającymi liśćmi, gałęziami i innymi zanieczyszczeniami, które mogłyby zakłócić równowagę biologiczną ekosystemu, powierzchnię zbiornika warto przykryć siatką ochronną wykonaną z polietylenu. Może ona posłużyć także do zabezpieczenia akwenu przed atakami dzikiego ptactwa i zwierząt.

Siatki ochronne na staw - sieci-siatki.plSiatka polietylenowa na staw to znakomite zabezpieczenie każdego akwenu wodnego przed zabrudzeniem.

Polietylenowa siatka na staw ma wszystkie właściwości, jakich oczekuje się od produktu przeznaczonego do użytku zewnętrznego. Jest odporna na:

  • uszkodzenia mechaniczne,
  • wilgoć,
  • opady deszczu i śniegu,
  • mróz,
  • wahania temperatur,
  • promieniowanie słoneczne.

W efekcie nie jest to rozwiązanie na jeden sezon, a charakteryzuje się długą żywotnością. Co ważne, siatki ochronne na staw z polietylenu nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Są zatem w pełni bezpieczne dla fauny i flory akwenu.

Na co zwrócić uwagę wybierając siatkę polietylenową na staw?

Rodzaj materiału to jednak nie jest jedyny aspekt, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze właściwego rozwiązania. Siatka do ochrony stawu przed liśćmi koniecznie musi mieć odpowiednią gęstość oczek. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się produkty o gęstym oku. Dobrze bowiem chwytają one wszelkie organiczne nieczystości.

Zastosowanie siatki ochronnej z polietylenu pozwala zachować czystość w akwenie. Zwalnia również z konieczności stosowania podbieraków do wyławiania zanieczyszczeń czy też skimmerów – filtrów, które zbierają nieczystości gromadzące się na powierzchni wody. To oszczędność czasu i pieniędzy.

 

To produkty solidne, mocne i wytrzymałe, które są odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych i przez długi czas zachowują swoje walory użytkowe. Mając na uwadze zdrowie i prawidłowy rozwój ryb, warto po nie sięgnąć.