Siatka budowlana – 5 popularnych zastosowań na placu budowy

siatka zabezpieczająca budowlana do prac na wysokościach

Siatka budowlana to niezbędny element wyposażenia każdego placu budowy. Jest materiałem lekkim, łatwym w użyciu, a przy tym naprawdę wielofunkcyjnym. Siatka budowlana (plastikowa, pleciona czy zgrzewana) przyda Ci się również po zakończeniu budowy. Sprawdź, gdzie i jak możesz ją wykorzystać!

Siatka budowlana – większe bezpieczeństwo podczas prac na wysokościach

Oczywistym powodem, dla którego wykorzystuje się siatkę budowlaną, jest zapewnienie większego bezpieczeństwa zatrudnionym pracownikom. Prowadzenie prac budowlanych – zwłaszcza tych na rusztowaniach – wiąże się przecież zarówno z ryzykiem upadku, jak i upuszczenia narzędzi. A te, upadając, mogłyby zagrozić zdrowiu znajdujących się na dole osób. Dlatego też siatka zabezpieczająca budowlana ma przynajmniej kilka ważnych zastosowań. Chroni osoby pracujące na wysokościach, zabezpiecza przedmioty, które mogłyby zsunąć się z rusztowania oraz chroni pracowników wykonujących swoje zadania na dole, w pobliżu konstrukcji. To jednak nie wszystko! Czy wiesz, że siatka budowlana stanowi również częściową ochronę przed warunkami atmosferycznymi? Zabezpiecza pracowników przed wiatrem i działaniem promieni słonecznych.

Odnawiasz elewacje? Zabezpiecz otoczenie!

Siatka budowlana o gęstym splocie chroni przechodniów i zaparkowane w pobliżu remontowanych budynków samochody przed skutkami prac prowadzonych przy elewacjach. Siatka budowlana elewacyjna zatrzymuje spadający gruz – np. z kruszących się gzymsów. Ogranicza także rozprzestrzenianie się pyłu, który zwykle towarzyszy prowadzeniu tego typu prac. Przy jej pomocy możesz również ochronić powierzchnię balkonów przed zachlapaniem farbą oraz osypującym się tynkiem.

Ochrona otoczenia podczas remontu dachu

Kiedy prace na wysokościach prowadzone są na poziomie dachu, siatka budowlana ochronna staje się niezbędna do zabezpieczenia terenu wokół przed dachówkami, które mogłyby odpaść. Podczas prowadzenia tego typu prac maksymalnie zabezpiecz też teren przed pyłem i sypiącym się z góry gruzem. Siatka budowlana, której rozwieszenie ogranicza rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń, bardzo dobrze nadaje się do tego zadania.

siatka zabezpieczająca budowlana do prac na wysokościach

Fot: Siatki budowlane to jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom – zarówno znajdującym się na rusztowaniach, jak i pod nimi.

Jak zabezpieczyć odpady na budowie? Wykorzystaj siatki!

Siatki zabezpieczające budowlane wykorzystasz również do osłonięcia śmieci składowanych na placu budowy. Podmuch wiatru lub pęd powietrza wywołany przez przejeżdżający pojazd bardzo często wystarczają, aby puste kartony i części styropianu czy opakowań znalazły się w nieprzeznaczonych dla tego typu rzeczy miejscach. A to może nawet grozić wypadkiem! Kiedy śmieci zabezpieczysz przy użyciu sztywnej, trwałej siatki, pozostaną w jednym miejscu aż do ich wywozu.

Przy pomocy siatki budowlanej możesz osłonić również składowane na budowie materiały, które mają zostać użyte dopiero na późniejszym etapie prac, a także wykorzystać ją jako ochronę podczas przewozu części i materiałów.

Jak wybrać siatki budowlane dobrej jakości?

Gdzie szukać siatki budowlanej, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Która siatka będzie trwała oraz zapewni dobrą ochronę zarówno dla ludzi, jak i przedmiotów? Postaw na rozwiązania od sprawdzonego producenta! Firma SIECI-SIATKI rozwija się od przeszło 10 lat i wciąż wzbogaca szeroką ofertę produktów. Sprawdź koniecznie i skontaktuj się z nami! Doradzimy Ci optymalne rozwiązania i podpowiemy, który rodzaj siatki budowlanej będzie najlepszy jako zabezpieczenie podczas planowanej przez Ciebie budowy.