Siatki sportowe na wymiar – rozwiązanie na każde boisko i stadion

Ochronna siatka sportowa

Siatki odgrywaj znaczące role w wielu dyscyplinach sportowych, jednak ich zastosowanie na boisku czy stadionie nie ogranicza się jedynie do uczestnictwa w grze. Odpowiednio wykonana siatka sportowa na wymiar może pełnić różne funkcje – również te ochronne. Jakie właściwości mają tego rodzaju produkty? Jak ich używać, jak wybierać? Przeczytaj i sprawdź!

Wysokiej jakości siatka, czyli jaka? 

Siatki sportowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Są wykorzystywane na różne sposoby i pełnią wiele funkcji, oferując przede wszystkim niezawodność. Zabezpieczają tereny boisk, pomagają tworzyć piłkochwyty i bramki, umożliwiają grę w tenisa, siatkówkę czy badmintona. Jest to możliwe dzięki ich odpowiedniemu wykonaniu.

Wysokiej jakości siatka sportowa na wymiar powinna być wykonana z tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości i trwałości. Najczęściej wykorzystuje się polipropylen lub polietylen. Oba te materiały sprawdzają się zarówno w zastosowaniach wewnętrznych (np. w halach, salach gimnastycznych), jak i w zewnętrznych (na boiskach, stadionach, terenach rekreacyjnych). Wykonuje się z nich sznurki o różnej grubości, z których następnie można tworzyć siatki o rozmaitym przeznaczeniu. To tworzywa, które wyróżniają się wysoką odpornością:

  • mechaniczną – zarówno na przerwanie, jak i przetarcie,
  • na wodę i wilgoć,
  • na promieniowanie UV,
  • na oddziaływanie wysokich i niskich temperatur,
  • na wiele środków chemicznych, w tym soli, kwasów i zasad.

Poza materiałem istotna jest też technologia i precyzja wykonania. Siatka sportowa od producenta może być wykonana w technologii węzłowej lub bezwęzłowej. Ważny jest też dobór grubości sznurka oraz wielkości oczek – to parametry, które decydują o przystosowaniu siatki do konkretnego wykorzystania.

Siatki sportowe prosto od producentaSkontaktuj się z producentem siatek sportowych

Piłkochwyty na wymiar – skuteczna ochrona terenu i kibiców

Każda piłka to potencjalne zagrożenie – szczególnie, jeśli podczas gry nabiera znacznej prędkości. Niespodziewane uderzenie, szczególnie w głowę, może być bardzo niebezpieczne. Dlatego profesjonalne stadiony, boiska, korty i tym podobne miejsca zawsze są zabezpieczone przez piłkochwyty. To samo tyczy się obiektów sportowych usytuowanych w tkance miejskiej – boisk szkolnych i osiedlowych czy np. orlików. Siatka zabezpieczająca na wymiar zapobiega w tym przypadku wydostaniu się piłki poza teren boiska i wypadkom z udziałem ludzi, ale także zwierząt czy mienia.

Dzięki niej zarówno widzowie czy kibice, jak i postronni przechodnie nie muszą obawiać się urazów. Boisko nie stwarza też zagrożenia dla szyb w okolicznych budynkach czy samochodów na parkingach. Ponadto siatka osłonowa na boisko zapewnia znacznie bardziej komfortową, płynną grę – wieczne pogonie za piłką wyrzuconą czy wykopaną poza obręb obiektu nie są już potrzebne. Wpływa to również na bezpieczeństwo, ponieważ niweluje konieczność wybiegania na jezdnię – to szczególnie ważne w przypadku dzieci bawiących się na terenie sportowym. Co więcej, piłkochwyty z siatek sportowych pomagają zabezpieczyć sprzęt przed zgubieniem czy zniszczeniem.

Siatka ochronna na boisko

Siatka na boisko powinna być wykonana z mocnego tworzywa, które wytrzyma nawet silne uderzenia piłką. W przypadku boisk wielofunkcyjnych, czy to ogólnodostępnych, czy też szkolnych, zaleca się stosowanie wariantu o dość gęstych oczkach – dzięki temu na boisku można bezpiecznie uprawiać każdy rodzaj aktywności sportowej. Ogrodzenie z siatki może być wysokie nawet na kilka metrów – gwarantuje to niemal stuprocentowe zabezpieczenie przed szkodami dokonanymi przez piłkę lub inny sprzęt sportowy.

Siatka zabezpieczająca stadion 

Siatka ochronna na wymiar to obowiązkowe wyposażenie każdego stadionu, czy to piłkarskiego, czy też np. lekkoatletycznego. Ochrania widzów na trybunach, a także odgradza tę strefę od płyty boiska. Jest niezwykle wytrzymała i może z powodzeniem przetrwać wiele lat, nawet przy stałej ekspozycji na czynniki zewnętrzne. Dostępne wymiary siatek sportowych u producentów pozwalają na tworzenie osłon o wysokości nawet 8 metrów ponad płytą stadionu.

Siatka na wymiar do bramki i na kort

Bardzo wiele dyscyplin sportowych nie może obejść się bez siatki. To nieodłączna część spotkań siatkarskich i tenisowych oraz niezbędny komponent bramek. Siatka sportowa na wymiar pozwala spełnić wszelkie potrzeby w tym zakresie. Zamawiana u producenta może mieć również dowolne parametry, tzn. rozmiar oczek, kolor czy konstrukcję. Może być również obszyta lub uzupełniona o określone elementy mocujące, dzięki czemu jej wykorzystanie będzie znacznie łatwiejsze. Renomowany producent siatek sportowych ma w swojej ofercie produkty o wielu zastosowaniach.

Siatka do konstrukcji bramek

Wytrzymałe siatki sportowe produkowane w dowolnym wymiarze pozwalają również na rozgrywanie profesjonalnych i amatorskich meczów w piłkę nożną, tenisa, siatkówkę, czy hokeja.

Siatka sportowa od producenta – na każdy wymiar

Sportowa siatka na boisko musi być solidna i niezawodna. Gwarancję jakości da tylko zakup od renomowanego producenta. To również najlepszy sposób, by uzyskać produkt idealnie dopasowany do potrzeb – chociażby pod względem wymiarów i parametrów.

Firma Sieci-Siatki oferuje niezwykle szeroki wybór wyrobów tego typu. Zapewniamy możliwość zamówienia piłkochwytów i siatek ochronnych na boiska o standardowych rozmiarach, siatek do bramek, siatek do tenisa, siatkówki i badmintona oraz takich o indywidualnie dobranych parametrach. Jeśli interesują Cię wysokiej jakości produkty w świetnych cenach lub chcesz uzyskać profesjonalną poradę, koniecznie skontaktuj się z naszym zespołem!