Siatka maskująca na ogrodzenie – jaka sprawdzi się najlepiej?

Siatka maskująca na ogrodzenie

Jeżeli ogrodzenie Twojego domu lub działki jest ażurowe, a chcesz szybko zmienić jego wygląd lub zwiększyć prywatność posesji, najlepszym rozwiązaniem jest dobrej jakości siatka maskująca na ogrodzenie. Zobacz, w jakich jeszcze sytuacjach się sprawdzi oraz jaki model wybrać.

Siatka maskująca na ogrodzenie: kiedy może się przydać?

Siatka plastikowa na ogrodzenie to proste i niedrogie rozwiązanie, które może pełnić kilka funkcji. Kiedy najczęściej się po nią sięga i dlaczego warto?

Siatka na ogrodzenie zwiększa prywatność posesji

Odpowiednio dobrana, gęsto tkana siatka maskująca na ogrodzenie ochroni teren Twojej posesji czy działki rekreacyjnej przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów czy też sąsiadów. W tej roli sprawdzi się zarówno na ogrodzeniu frontowym działki, jak i na ogrodzeniu bocznym, oddzielającym Twoją posesję o sąsiadującego z nią terenu. Jej montaż to szybkie rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz się krępować np. podczas opalania w kostiumie kąpielowym czy relaksu w ogrodowym basenie.

Siatka na ogrodzenie chroni przed wiatrem

Może się przydać w tej roli zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Takie rozwiązanie warto rozważyć szczególnie wówczas, gdy Twoja posesja znajduje się na otwartym terenie, a intensywny wiatr jest częstym problemem. Ochrona przy pomocy siatki zwiększy komfort termiczny w chłodniejszej porze roku.

Pamiętaj! Siatka maskująca, która ma chronić przed wiatrem, będzie niezwykle użyteczna, jeśli hodujesz drób, króliki lub inne zwierzęta przebywające w zewnętrznej wolierze. Będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed ich wychłodzeniem.

Siatka = dodatkowe zacienienie

Ta cecha ma dużą wartość, zwłaszcza jeśli na terenie posesji hodujesz warzywa, owoce lub kwiaty. Niektóre gatunki roślin wymagają optymalnego zacienienia, które ochroni je przed przesuszeniem i zniszczeniem. Siatka maskująca również może pełnić tę rolę, a przy okazji przynosić kojący cień domownikom w upalne dni.

Siatka maskująca na ogrodzenie ogrodzeniowa

Siatka maskująca ogrodzeniowa – szybki sposób na zmianę estetyki

Twoją posesję okala nieestetyczny, stary płot, ale nie masz teraz środków lub możliwości, żeby wymienić ogrodzenie na nowe? Tanią alternatywą będzie właśnie siatka maskująca na ogrodzenie. Wybierz wersję w odpowiednim kolorze, aby poprawić estetykę terenu.

Jaka siatka na ogrodzenie?

Zastanawiasz się, jaka siatka na ogrodzenie działki sprawdzi się najlepiej? To zależy od tego, jakie role ma pełnić. Jak pokazuje powyższy opis, może być ich kilka. Na rynku jest dostępnych kilka wariantów siatek maskujących, które różnią się pod kątem zapewnianego stopnia zacienienia. Są to:

  • siatki SDM 055 – powstrzymują 25% promieni słonecznych i 20% wiatru; to rozwiązanie, które warto wybrać, jeśli chcesz przede wszystkim zamaskować ogrodzenie pod względem estetycznym, ale nie zależy Ci na intensywnej osłonie przed trudnymi warunkami pogodowymi;
  • siatki SDM 090 – ich właściwości pozwalają zatrzymać ok. 35% słońca oraz wiatru, więc mają lepsze właściwości zacieniające i ochronne, a także zapewniają wyższy poziom prywatności;
  • siatki SDM 106 – pozwalają na zacienienie i ochronę przed wiatrem na poziomie 45%;
  • siatki SDM 150 – najgęstsze i najlepiej chroniące przed światłem (blokują do 70%) i wiatru (do 65%); to dobre rozwiązanie, kiedy siatka ma pełnić rolę bariery termicznej lub zacieniać uprawy w upalne miesiące.

Jeśli masz wątpliwości, który wariant wybrać, skontaktuj się ze specjalistą naszej firmy. Przyjrzymy się dokładnie temu, czego potrzebujesz, i wskażemy optymalne rozwiązanie.

Jakie jeszcze cechy powinna mieć siatka maskująca na ogrodzenie?

Gęstość siatki oraz ostopień zacienienia i ochrony przed wiatrem to kluczowe parametry, ale nie jedyne, które należy wziąć pod uwagę. Istotne są również takie kwestie jak:

  • kolorystyka – odcień siatki warto dobrać do estetyki samego ogrodzenia. Siatki zapewniające standardowe zacienienie na poziomie 35-45% są dostępne w odcieniach zieleni oraz bieli. Najmocniej zaciemniające są te czarne.
  • Materiał wykonania – tu istnieje tylko jedna dobra opcja. Chodzi oczywiście o polietylen. To tworzywo, które jest lekkie, a zarazem doskonale odporne na działanie wilgoci, a także chronione przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Te cechy sprawią, że siatka na ogrodzenie będzie mogła posłużyć przez kilka sezonów.

Jak założyć siatkę na ogrodzenie?

Montaż siatki maskującej na ogrodzenie nie jest wymagającym zadaniem. Najprościej jest kupić siatkę na wymiar – ustalając jej długość, szerokość oraz gęstość bezpośrednio z producentem – i zamontować ją przy pomocy standardowych opasek zaciskowych, nazywanych trytytkami. To prosty sposób na montaż bez wykorzystania specjalistycznych narzędzi. Prace wykonasz w krótkim czasie. Opcjonalnie opaski zaciskowe możesz zastąpić linkami PP.

Potrzebujesz siatki maskującej na ogrodzenie, która wyróżnia się dobrą jakością? Sprawdź naszą ofertę i złóż zamówienie!