Jak skutecznie chronić balkon przed gołębiami? Postaw na siatkę!

siatka chroniąca balkon przed ptactwem

Jeśli choć raz w życiu zakląłeś pod nosem na widok przechadzającego się w pobliżu gołębia – nie martw się. Nie jesteś sam! Nawet największemu miłośnikowi ptaków i zwierząt zdarzy się podobne zachowanie, gdy odkryje na swoim balkonie efekt wizyty kilku upierzonych gości. Na szczęście mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Trudne oswajanie się z dziką przyrodą

Obserwacja dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku to fascynujące zajęcie. Godzinami można przyglądać się ich zachowaniu i interakcjom z często niesprzyjającym otoczeniem i wrogo nastawionymi przedstawicielami innych gatunków.

Wszystko się zmienia, gdy obserwowanymi ptakami są gołębie, a środowiskiem, które próbują zająć – Twój balkon. Uczucie fascynacji szybko zostaje wyparte przez pytanie: „Jak pozbyć się gołębi z balkonu?”. Brzydko pachnące ślady ich interakcji z otoczeniem sprawiają, że to właśnie Ty stajesz się wrogo nastawionym przedstawicielem innego gatunku.

Jak skutecznie pozbyć się intruzów uparcie zmieniających kolor Twojej podłogi? O tym, dlaczego siatka jest idealnym sposobem na odstraszenie gołębi na balkonie, przeczytasz w tym artykule.

Chcesz wiedzieć, jak odstraszyć gołębie? Dlaczego przylatują na Twój balkon?

Gołębie od wielu lat są stałym elementem miejskiego krajobrazu. Bardzo chętnie gnieżdżą się w pobliżu człowieka ze względu na mniejsze ryzyko ataku ze strony ptaków drapieżnych, które niechętnie przebywają na terenach zurbanizowanych.

Równie ważnym powodem, dla którego gołębie trzymają się dużych skupisk ludzkich, jest dostępność pożywienia. Znacznie mniej jest ludzi pytających o skuteczny sposób na gołębie, niż tych, którzy rzucają im chleb, spacerując parkowymi alejkami.

Siatka, którą zabezpieczysz swój balkon, skutecznie uniemożliwi gołębiom założenie gniazda i dostęp do łatwego pokarmu. Dlatego to tak skuteczny sposób na gołębie.

Dowiedz się, jak odstraszać gołębie z balkonu

Jeśli podczas czytania tego artykułu zastanawiałeś się „Po co w ogóle ludziom sposób na odstraszenie gołębi?”, bo uważasz, że to miłe ptaki, to mamy dla Ciebie złe wieści. Oto niektóre choroby, które są przenoszone przez gołębie, lub mogą być przez nie wywołane:

 • ornitoza (papuzica);
 • salmonelloza (paratyfus);
 • jersinioza;
 • ptasia grypa;

Jeśli zainstalujesz na swoim balkonie siatkę zabezpieczającą przed ptakami, uniemożliwisz im zły wpływ na swoje zdrowie.

Skuteczny sposób na odstraszenie gołębi uchroni Cię przed innymi problemami

Gołębie, to nie tylko ryzyko chorób, których źródłem są roznoszone przez nie mikroorganizmy. Warto, abyś poznał domowe sposoby na odstraszenie gołębi, bo dzięki temu możesz uniknąć ryzyka wystąpienia innych problemów.

 • Gołębie budują gniazda, które są wylęgarnią i miejscem bytowania wielu niebezpiecznych pasożytów, np. obrzeżka (kleszcza gołębiego roznoszącego boreliozę), świerzbowców, pluskwiaków.
 • Pióra pozostawione w miejscach ich przebywania są atrakcyjne dla kotów i psów, które mogą zarazić się różnymi chorobami i przenieść je na ludzi.
 • Pasożyty i bakterie atakujące gołębie przenoszą się również ludzi (np. Campylobacter jejuni, Salmonella typhimurium).

Jak pozbyć się gołębi z balkonu w humanitarny sposób?

Nawet jeśli lubisz gołębie, pewnie już wiesz, że bliższy kontakt z tymi ptakami, a szczególnie efektami ich obecności, może być dla Ciebie niebezpieczny. Skuteczne odstraszanie gołębi na balkonie leży po prostu w Twoim interesie.

Ważne jest też, abyś w trosce o swoje zdrowie nie wszedł w konflikt z prawem lub nie naraził się na prześladowanie ze strony obrońców ptasiego prawa do wolności.

Dlatego zaproponowany przez nas sposób na gołębie na balkonie jest całkowicie humanitarny. Dzięki naszej propozycji żadnemu gołębiowi nie spadnie piórko z głowy, a jedynym jej skutkiem będzie zmuszenie gołębi do przebywania w innym miejscu.

Siatka – najskuteczniejszy sposób na gołębie na balkonie

Zastanawiasz się, czym odstraszyć gołębie na balkonie? Najskuteczniejszą i jednocześnie prostą i estetyczną metodą jest rozpięcie na balkonie specjalnie zaprojektowanej siatki na gołębie. Siatka zabezpieczająca balkon przed gołębiami może mieć różną wielkość oczek i może być wykonana z różnych materiałów. Kolor siatki dopasujesz tak, by jak najlepiej współgrał z otoczeniem lub spełniał Twoje wymagania estetyczne.

siatka chroniąca balkon przed ptactwem

Fot: Możesz skutecznie zapobiec siadaniu gołębi na balkonie. Sprawdź, jak to zrobić przy użyciu estetycznej siatki..

Masz w domu kota? Pewnie nie raz z niepokojem obserwowałeś, jak przygotowywał się do zapolowania na siedzącego na poręczy balkonu gołębia lub innego ptaka. Dzięki siatce możesz przestać martwić się o bezpieczeństwo czworonoga.

Sposoby na gołębie – czego należy unikać?

Gołębie nie są idealnymi sąsiadami. Nie oznacza to jednak, że można używać wszelkich metod, aby się ich pozbyć. Pamiętaj, że są to żywe istoty, które odczuwają ból i wszelkie próby zadawania im cierpienia mogą ściągnąć na Ciebie prawne konsekwencje. W szczególności unikaj metod walki z gołębiami, które są prawnie zabronione:

 • trutki – ich stosowanie sprowadza niebezpieczeństwo na inne ptaki i zwierzęta, które polują na gołębie (koty, kuny, lisy);
 • petardy hukowe i inne odstraszacze dźwiękowe – mogą doprowadzić do ogłuszenia;
 • kolce bez nakładek – mogą dotkliwie poranić zarówno gołębie, jak i inne ptaki;
 • strzelanie z wiatrówek i pistoletów gazowych – niebezpieczne dla innych zwierząt i ludzi.

Siatka przeciw ptakom a inne sposoby na odstraszanie gołębi na balkonie

Oczywiście siatka nie jest jedynym sposobem na pozbycie się niechcianych pierzastych gości. Tutaj znajdziesz 15 sposobów, jak odstraszyć gołębie z balkonu. Z wieloletniego doświadczenia naszego i naszych klientów wynika jednak jasno, że zastosowanie siatki jest najskuteczniejszym i dającym wiele innych korzyści sposobem.

Jeśli chciałbyś zapoznać się ze szczegółami naszej propozycji i uzyskać dokładniejsze informacje na temat dokładnej instrukcji instalacji siatki na swoim balkonie, skontaktuj się z nami. Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas. Niech gołębie przestaną być Twoim problemem.